APLIKACE TN.CZ
útok

Mladíci se zeptali dětí na čas, pak do nich začali kopat a okradli je!

Trojice mladíků v centru Ostravy podle policie brutálně napadla dva chlapce ve věku 13 a 14 let. Útočníci je měli zároveň okrást o části oblečení a jednomu z nezletilých sebrat i dioptrické brýle. Za loupež teď mohou strávit až 10 let ve vězení.

Trojice mladíků se nejdříve dvou dětí u nákupního centra zeptala, kolik je hodin. Pak se měli zničehonic na chlapce vrhnout. Jeden z útočníků měl udeřit pěstí starší z dětí do obličeje a vzít mu čepici.

Napadení teenageři se nijak nemohli bránit a snažili se z místa utéct. Třináctiletý chlapec ale přitom upadl. Toho měli útočníci využít, do chlapce začali kopat, ukradli mu basketbalový míč, botu a také dioptrické brýle.

Přestože se incident odehrál na začátku září, policii všichni tři agresoři stále unikají. Policisté proto zveřejnili záběry, na kterých může trojici někdo poznat. Co je k činu vedlo a proč si k němu vybrali bezbranné děti, není jasné. Za loupež jim hrozí až desetiletý trest za mřížemi.

 

Související obsah

Na záběrech je vidět, jak po útoku agresoři v klidu odcházejí. Všichni tři by podle popisu měli být staří kolem 20 let, měli černé krátké vlasy a měřili kolem 175 centimetrů. Pokud byste muže viděli, nebo byli přímo svědky útoku, volejte linku 158.

Jan Socha/epa, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz