Irsko

Pro silné povahy: Čecha Milana napadli v Irsku, ukousli mu ucho!

Pro silné povahy: Čecha Milana napadli v Irsku, ukousli mu ucho!
Zdroj: YouTube.com

Otřesný zážitek má za sebou Milan H., který už 14 let žije s rodinou v irském Dublinu. Tvrdí, že se stal obětí rasistického útoku. Chybí mu kus ucha, televize RTÉ2 přináší jeho zpověď.

Čech Milan H. žije v Dublinu se svou manželkou Joannou a třemi dětmi. Má vlastní obchod, život v zemi ale rozhodně není jednoduchý. Už léta pozoruje ze strany místních nenávist vůči němu i jeho rodině, ta nyní vygradovala do té míry, že se manželé stali terčem útoku irských rasistů, informuje televize RTÉ2.

Příběh už převzala i další média, včetně irského portálu Independent. Podle toho se na Milana agresoři vrhli asi 20 dnů poté, co jeho ženu někdo přepadl za denního světla před jejich domem.

Zdroj: YouTube.com

Tehdy u sebe Joanna měla jedno z dětí, když spatřila dva muže, jak spolu souloží. "Poprosila je, ať jdou jinam. Začali být neslušní a agresivní," řekl Milan. "Hodili s ní o zeď a bili ji pěstmi. Dítě dokázala ochránit, sebe už ne,“ dodal.

Související obsah

Žena se bojí vycházet na ulici. Trvalo to tři týdny, než se terčem útoku stal i její manžel. Milanovi nadávala dvojice mladíků s tím, že ve své zemi nechtějí "žádné zas**né cizince". "Jeden z nich pak toho druhého vyhecoval, ať mi ukousne ucho. Pak mě ještě zmlátili,“ řekl zdrcený Milan.

Oba útočníci pak utekli. Milan jim totiž vyhrožoval tím, že ví, kde dvojice bydlí. V nemocnici Mater Hospital pak podstoupil chirurgický zákrok, kde mu chybějící část ucha přišili zpět.

Na zpověď Milana v angličtině se můžete podívat i ve videu níže. Upozorňujeme, že některé záběry nejsou vhodné pro citlivé povahy a děti:

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz