Rodina

Rodinu Kanaďana unesli Talibánci. Zabili mu dceru a znásilnili ženu

Rodinu Kanaďana unesli Talibánci. Zabili mu dceru a znásilnili ženu
Zdroj: Profimedia

Joshua Boyle byl se svou manželkou Caitlan Colemanovou pět let v zajetí sítě Hakkání, která je napojená na radikální hnutí Tálibán. Pár a jejich děti osvobodila pákistánská armáda. Colemanová v zajetí porodila čtyři potomky. Jedno z nich ale jejich únosci zabili. Mladou matku teroristé i znásilnili.

Pro rodinu přijelo americké letadlo, které je přepravilo do Kanady. Boyle se zatím ke svému věznění nechtěl příliš vyjadřovat. Promluvil však o velké tragédii, která je v zajetí postila.

"Hakkáníové projevili hloupost únosem poutníka a jeho ženy ve vysokém stupni těhotenství, kteří přišli pomáhat obyčejným vesničanům do afghánských oblastí pod kontrolou Tálibánu. Zastínit to může jen hloupost a odpornost rozkazu k zabití mé malé dcery," řekl Boyle po přistání v Torontu. Colemanovou v zajetí únosci znásilnili. 

Boyle označil svou rodinu za houževnatou a odhodlanou. Nyní plánují odcestovat ke kanadským příbuzným, kteří ještě nikdy neviděli jejich děti. Manželé mají dva syny a dva měsíce starou dceru. Jendo z dětí má údajně zdravotní problémy, únosci ho v zajetí vyživovali proti jejich vůli.

Související obsah

Teroristé pár zajali už v roce 2012, když cestovali po Střední Asii, odkud zamířili do Afghánistánu. Příbuzní s nimi byli v kontaktu naposledy 8. října 2012. V té době byli v internetové kavárně, která se nacházela v nebezpečné části země.

V případu se angažovala americká a kanadská ambasáda. Dlouho však nikdo nedokázal říct, kde se nachází a co se vlastně stalo. Únosci v prosinci 2016 zveřejnili video s rukojmími, kteří žádali vládu o zásah. Varovali, že je jejich afghánští únosci zabijí, jestliže vláda v Kábulu nezastaví popravy uvězněných radikálů z Tálibánu.
 

ham, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz