Bankovní loupež

Policie zhatila největší bankovní loupež, lapkové šli po miliardách!

Brazilští policisté v Sao Paulu pozatýkali šestnáctičlenný gang, který plánoval obří bankovní loupež. Pracovití zločinci se chtěli do bankovního trezoru prokopat, tunel dlouhý půl kilometru hloubili čtyři měsíce.

Policisté při vyšetřování objevili tunel, který vedl z doupěte lupičů k pobočce brazilské národní banky. Ve zdejším sejfu je podle britského Daily Mailu asi 240 milionů liber (přibližně sedm miliard korun).


A lupiči nebyli žádní flákači - tunel byl nejen prostorný, ale strop a stěny byly vyztužené kovovými tyčemi a dřevěnými vzpěrami. Chodba byla dobře osvětlená, měřila přibližně půl kilometru a vedla přímo pod bankovní trezor.

Jenže kopáči netušili, že je několik týdnů sledují policisté. Ti gang pozatýkali ve chvíli, kdy zločinci dokončili podzemní přístup k trezoru.

Související obsah

Hlavní vyšetřovatel Fábio Pinheiro Lopes uvedl, že gangsteři do přípravy obří loupeže investovali skoro tři miliony korun, o náklady se dělili stejným dílem.


Lopes doplnil, že pokud by zločinci uspěli, šlo by o největší loupež na světě. Policisté zatím pozatýkali šestnáct lidí včetně všech vůdců skupiny.

pez, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz