Agresivita

U soudu je jako doma: Trestali ho už 24krát! Naposled za drsný útok

Devítiletým vězením potrestaly soudy agresivní chování Tomáše Šembery z Uničova. Muž, který stál už více než dvacetkrát před soudem, předloni brutálně zbil svého známého. V úterý mu trest potvrdil i olomoucký vrchní soud.

Tomáš Šembera není rozhodně žádné neviňátko. Bez nadsázky se dá říct, že k soudům chodí skoro jako domů. Už čtyřiadvacetkrát ho trestaly, hlavně za bitky a agresivní chování. Na podzim roku 2015 obzvlášť brutálně napadl svého známého.

"Opakovaně se dopustil zvlášť závažného zločinu těžké újmy na zdraví, to znamená, že již v minulosti byl opakovaně soudně trestán pro takové jednání, tedy pro útok proti životu a zdraví," uvedla státní zástupkyně Iveta Eichlerová.

Alkoholový večírek na jedné z uničovských ubytoven se změnil v boj o život. Šembera podle policie vypil dvě láhve vodky, potom známého napadl, bil ho a kopal jako smyslů zbavený. Agresivní chování údajně stopla až jeho přítelkyně. Jeho známý skončil s přeraženou čelistí v nemocnici.

 

Související obsah

Šembera se ale hájil tím, že vůbec neví, co se v osudný den stalo. Kvůli alkoholovému opojení si z pitky a následného napadení prý nic nepamatuje. Teď bude mít možnost si vzpomenout - nejbližších devět let totiž stráví za mřížemi.

Petr Zapletal/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz