Kultura

Tohle je klenot knihoven! Vyšla kniha Dokonalý Michelangelo!

Tohle je klenot knihoven! Vyšla kniha Dokonalý Michelangelo!
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Na český knižní trh přichází opravdový klenot. Nakladatelství Euromedia v úterý představilo knihu Dokonalý Michelangelo, která bude ozdobou knihoven!

Luxusní kniha s názvem Dokonalý Michelangelo vychází v sérii Vznešená renesance, ve které již vyšla kniha s názvem Nekonečný Leonardo. A oba tituly jsou naprosto jedinečné!

Představovat Michelangela jako umělce asi netřeba. "Nenáviděný či milovaný, Michelangelo Buonarroti stálé zůstává absolutní a nepřekonatelný. Reprezentativní publikace na jeho úsilí stát se dokonalým nahlíží přes všechny směry, jež v umění zastupoval: sochařství, architekturu, malbu, kresbu, vztah s antikou, básnickou tvorbu a filozofii," uvádí nakladatelství o své novince.

Související obsah

Autorem knihy je známý italský michelangelista Alessandro Vezzosi, který byl sám na prezentaci publikace v Praze přítomen. Kniha o 416 stranách kromě podrobných informací o umělcově životě a tvorbě obsahuje kvalitní reprodukce a fotografie jeho stěžejních děl. Nechybí ani vybrané reprodukce na kvalitním pergamenu. Kniha vychází v Česku v limitované edici 200 očíslovaných výtisků. A tomu samozřejmě odpovídá i cena, která se šplhá až k hodnotě 47 700 Kč (podle čísla výtisku).

TN.cz

K tématu Kultura

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz