Sanitka

Rána a prasklé sklo: Po sanitce v Ústí nad Orlicí někdo střílel

Policie v Ústí nad Orlicí vyšetřuje pravděpodobnou střelbu na sanitní vůz rychlé záchranné služby. K incidentu mělo dojít u Dolní Dobrouče a posádka skončila se zničeným předním sklem. Kriminalisté posbírali stopy a čekají na výsledky expertíz.

Podle záchranářů je málo pravděpodobné, že by mohlo jít například o odražený kamínek. V tu dobu totiž před nimi ani v protisměru nic nejelo.

Záběry ukazují, že se jedná o důlek a okolo něj se vytvořil takzvaný pavouk. Oslovili jsme odborníky a ti tvrdí, že by se mohlo jednat o vzduchovku nebo airsoftovou zbraň. Obě zanechávají tzv. hladkou stopu a taková skutečně ve skle zůstala. Pokud by se jednalo o střelce s prakem a projektilem by byl kámen, díra ve skle by měla ostré hrany.

Incident se stal před dvěma dny večer u Dolní Dobrouče na Orlickoústecku ve chvíli, kdy záchranáři projížděli lesním úsekem. Vraceli se z výjezdu, uslyšeli silnou ránu a sklo prasklo. Lekli se, zastavili a okamžitě zavolali policisty.

Související obsah

Ti vzorky z předního skla poslali na expertízu a sanitku v tuto chvíli čeká oprava. Nikomu se naštěstí nic nestalo. Policie zatím případ vyšetřuje jako dopravní nehodu, ale to se může během několik dnů změnit a případnému střelci může hrozit i vězení.

mom/Petr Brzek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz