Houby

Pětikilový hřib, houby na šišce: Lidé se chlubí zvláštními úlovky!

Pětikilový hřib, houby na šišce: Lidé se chlubí zvláštními úlovky!
Zdroj: zpravy@nova.cz

Houbařům zbývá už jen pár dnů, možná týdnů, než sezona skončí a zem pokryje sníh. Zatím ale lidé stále z lesa nosí plné košíky a nechybí ani neobvyklé úlovky. Těmi se pochlubili i čtenáři TN.cz.

Dvoupatrové hřiby, houba vrostlá v lahvi i úlovek, vážící přes pět kilo. Takovými peckami se pochlubili čtenáři, kteří své fotky poslali do redakce TN.cz. Právě obrovský hřib byl zatím posledním netradičním úlovkem, který přistál v redakčním emailu.

"Letošní největší hřib. Má cca 5,5 kg a velikost je znatelná," popsal obří houbu Josef a prozradil, že ji našel v okolí Herálce u Žďáru nad Sázavou. Kromě Vysočiny rostou podle portálu nahouby.cz také na jižní Moravě nebo ve Zlínském kraji. Naopak Češi už několik týdnů na větší "vlnu" čekají.

Máte také nějaké netradiční úlovky? Pochlubte se fotkou! Poslat nám ji můžete na facebooku nebo na email zpravy@nova.cz. Děkujeme!

 

Sem tam se ale houba najde, o čemž svědčí i neobvyklé úlovky, kterými se pochlubil čtenář Jaroslav. Z lesa si přinesl šišku, ze které vyrůstaly bílé houbičky, ale také dvoupatrového kozáka. S "patrovými" houbami jako by se letos roztrhl pytel.

Související obsah

Mykologové přitom netuší, jak přesně takový "dvoják" vzniká. Podle jedné z teorií vysává menší houba z té větší živiny, a mají tak spíše parazitický vztah. Jde tedy o dvě srostlé plodnice, které "vyrůstají" z jednoho podhoubí.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

SEZÓNA JE TU! Přečtěte si 6 věcí o houbách, které jste určitě nevěděli, ale měli byste

Špatná zpráva pro chlapy: Na světě existují houby, které ženy přivádějí k orgasmu! Kde je najít?

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz