Smrt

Na ostrově vypukl mor. Mrtvých je už 124, nakažených přes tisícovku!

Na ostrově vypukl mor. Mrtvých je už 124, nakažených přes tisícovku!
Zdroj: Profimedia

Krvavý kašel, modré rty, těžké záněty. To jsou jen některé z možných příznaků moru, který od srpna řádí na Madagaskaru. Počet mrtvých už se vyšplhal na 124, nakažených lidí zůstává více než tisícovka. Epidemii se přesto podařilo mírně zpomalit.

Madagaskar už přes dva měsíce bojuje s epidemií plicního a dýmějového moru. Na ostrově se šíří hlavně plicní forma, která dokáže člověka zabít během 72 hodin, dýmějový mor je méně nebezpečný, i tady ale platí, že je potřeba okamžitě při prvních příznacích nasadit antibiotika.

Podle ministerstva zdravotnictví už se na Madagaskaru nakazilo 1133 lidí, informuje britský Daily Mail. Počet mrtvých stále narůstá, všplhal se už na 124. Přesto úřady zaznamenaly mírné zpomalení, co se šíření smrtelné nemoci týče. Doufají, že se situace konečně zlepší.

Související obsah

Ze 124 obětí jich 63 mělo zemřít během hospitalizace, dalších 61 ve svých domovech a komunitách. "Přibývá ale těch, kteří se uzdravili a opustili nemocnice," říká mluvčí ministerstva Manitra Rakotoarivony.

Světová zdravotnická organizace (WHO) do oblasti doručila obrovské množství antibiotik, dobrovolníci Červeného kříže pak mají pomoct šířit osvětu a propagovat prevenci.

lud, TN.cz

K tématu Smrt

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz