Věznice

Pracovníka věznice Všehrdy zatkli kvůli pašování! Mohl ovlivnit volby

Pracovníka věznice Všehrdy zatkli kvůli pašování! Mohl ovlivnit volby
Zdroj: Profimedia

Zaměstnanec všehrdské věznice skončil ve vazbě za to, že pomáhal do věznice pašovat věci pro trestance. Míru jeho provinění nyní prověřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Ta mimo jiné zjišťuje, jestli nemohlo dojít k ovlivňování vězňů při volbách.

Jak upozorňuje portál Česká justice, ve vazbě skončil za zneužití svých pravomocí zaměstnanec Věznice Všehrdy. "Dopouštěl se protiprávního jednání tak, že odsouzeným do věznice v rozporu s právními předpisy vnášel a předával věci za podmínek, že neprocházely kontrolou. Tímto způsobem mohl být ohrožen a zmařen účel výkonu trestu,“ uvedla mluvčí GIBS Radka Sandorová.

V souvislosti s tím, že ve věci probíhá další vyšetřování, odmítla případ blíže komentovat. A stejný postoj zaujala u mluvčí vězeňské služby Petra Kučerová.

Související obsah

Podle informací České justice by vyšetřování mohlo souviset i s možným ovlivňováním vězňů při volbách. Ačkoli totiž mají Všehrdy 150 obyvatel, díky vězňům jsou tu téměř čtyři stovky voličů.

A volby s výrazným náskokem letos vyhrála KSČM, jenže prakticky ve všech obcích na Chomutovsku jasně vedlo hnutí ANO. A nápadná měla být i volební účast přesahující 80 procent. Nejvíce hlasů získal ve Všehrdech právě zaměstnanec Vězeňské služby, kterého se má vyšetřování týkat.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Věznice

Důležité Události

Píše se na Deník.cz