Andrej Babiš

Exkluzivní rozhovor s Andrejem Babišem, mohli jste se ptát i vy

Necelé tři týdny po volbách se předseda vítězného hnutí Ano sešel s reportérem TV Nova Františkem Bůžkem, hovořili o aktuální politické situaci. Andrej Babiš neodpovídal jen na otázky našeho reportéra, ptát jste se mohli i vy.

Nejprve se řeč stočila na hledání nových lidí do menšinové vlády. Andrej Babiš stále hledá a rozhodně se nechce unáhlit, snaží se zjišťovat i reference na ty, které moc nezná. Počítá, že by mohl být celý tým připraven do konce listopadu.

Konkrétně ale odmítl Babiš někoho jmenovat, kandidáty na ministry už ale má. Těch má být v budoucnu o dva méně.

Co se týče povolebního vyjednávání, je Andrej Babiš poměrně spokojen, podle něj postupují a směřují ke schůzce, kde by mohlo dojít k finální dohodě. Diváci upozornili na možnou koalici hnutí Ano, KSČM a SPD, Andrej Babiš ji nevyloučil, nyní se diskutuje o podmínkách jednotlivých stran. Naproti tomu další strany podle Babiše jednat s hnutím Ano nechtějí, velice ho překvapil přístup Pirátů.

Dost se mu nelíbí, že některé strany zpochybňují možnost hnutí Ano mít předsedu Sněmovny.

Strany, které po volbách říkaly, že do vlády s hnutí Ano nepůjdou, podle Andreje Babiše vyjednávají jen o postech ve výborech, kterých chtějí dosáhnout. V tom má být hnutí velmi flexibilní, i když chtějí také určité posty obsadit. Netýká se to ale vyjednávání o vládě, to neodmítla pouze strana SPD, se kterou ale hnutí jednat nechce.

Následně se hovor stočil na lithium, které vnímá Andrej Babiš jako kauzu, která se spíše týká iridia. "Je to velká lumpárna a já to memorandum považuju za neplatné," vysvětlil Babiš. Podle něj jsou za tím čeští podnikatelé, kteří nedosáhli na svůj majetek úplně čistou cestou.

Projednávala se samozřejmě blížící se prezidentská volba. Andrej Babiš hodnotil zdravotní stav Miloše Zemana, ten je podle něj v pořádku, měl by si ale odpočinout. Koho bude volit, ale nezveřejnil. Hnutí Ano nepředstavilo kandidáta, protože žádného vhodného nenašlo.

Jeden z diváků se dotkl kauzy Čapí hnízdo, která je podle Andreje Babiše stále vytažená uměle, kdyby nebyl politikem, nikdo by se o to podle něj ani nezajímal.

Související obsah

Spekulovalo se o obsazení ministerstva obrany ženou, Andrej Babiš to nevyloučil, protože podle něj hnutí nedělá rozdíly mezi ženami a muži, obsazení ministerstva Karlou Šlechtovou ale odmítl komentovat.

Hnutí Ano chce do budoucna zrušit superhrubou mzdu, Babiš doufá, že brzy vznikne vláda a tuto prioritu bude moci začít plnit. Předseda Ano se obává toho, že by mohlo dojít k zablokování Sněmovny.

Celý rozhovor s Andrejem Babišem si můžete poslechnout zde:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz