U dětí zastavilo auto se třemi muži. Nabízeli jim léky a natáčeli je!

Tři neznámí muži nabízeli podle policie dětem z prvního a druhého stupně základní školy v Hřebči na Kladensku léky, a následně si je natáčeli na mobilní telefon. Po mužích teď pátrá policie.

Podle výpovědi školáků se měl incident stát minulou středu 1. listopadu okolo půl třetí odpoledne, když šli ze školy. Dosud neznámí tři muži měli přijet na autobusovou zastávku a nabízet skupině dětí vě věku od šesti do 14 let nějaké léky a nápoje.

"Podle výpovědi dětí mělo na zastávce zastavit stříbrné auto, ze kterého vystoupili tři muži, začali si je natáčet, fotit, nabízeli jim tabletky, bonbóny a nějaká pitíčka," popsala ředitelka místní školy Jindřiška Čermáková.

Děti však prozřetelně nabídku odmítly a muži z místa odjeli. Jedno z dětí se o tom, co se na zastávce stalo, svěřilo doma rodičům, kteří začali celou věc řešit se školou.

Související obsah

"V okamžiku, kdy jsme se věc dozvěděli z řad zákonných zástupců, jsme okamžitě kontaktovali policii, která následně v dopoledních hodinách dorazila do školy, kde proběhl výslech," doplnila ředitelka.

Policie teď žádá případné svědky o informace, které by vedly k odhalení mužů. A vyzývá občany, aby v případě informací zavolali na linku 158.

Dominika Janochová/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Fiala navrhne Michala Koudelku na šéfa BIS

Premiér Petr Fiala (ODS) navrhne Michala Koudelku na šéfa Bezpečnostně informační služby. Sněmovní bezpečnostní výbor návrh projedná 3. února. Koudelka zastával funkci ředitele BIS už v letech 2016 – 2021.

Krátká zpráva

Joe Biden vulgárně zareagoval na reportéra, pak mu volal s omluvou

Americký prezident Joe Biden v pondělí vulgárně zareagoval na otázku reportéra Fox News. Novinář Peter Doocy se zeptal: "Myslíte si, že inflace je před volbami politickou přítěží?" Biden odpověděl a následně dodal: "Pitomý zku*vysyn." Nadávku, která neměla být veřejná, ale zachytily mikrofony. Biden později novináři zavolal, aby se mu omluvil.

Krátká zpráva

Hackeři zaútočili na běloruské železnice, požadují propuštění politických vězňů

Hackerská skupina Cyber Partisians vyřadila z provozu běloruské železnice. Aktivisté požadují propuštění 50 politických vězňů, které běloruský režim drží za mřížemi a také odchod ruských vojsk ze země. Jde o první hackerský útok, kdy útočník nepožaduje peníze, ale politické kroky.

Píše se na Deník.cz