Obchody

Pozor, v pátek je státní svátek. Ve kterých obchodech si nakoupíte?

Pozor, v pátek je státní svátek. Ve kterých obchodech si nakoupíte?
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

V pátek si připomínáme jeden z nejvýznamnějších dní v českém kalendáři. 17. listopad je totiž Dnem boje za svobodu a demokracii. Jenže zatímco o jiných státních svátcích bývají obchody zavřené, ten listopadový mezi ně nepatří. Nakupovat tak budete moci dle libosti.

Už více než rok platí zákon, který upravuje otevírací dobu obchodů o státních svátcích, lidé ale stále mají zmatky v tom, kdy jsou obchody zavřené a kdy ne. Zákon totiž neplatí pro všechny svátky, politici jich vybrali jen sedm.

Zavřeno musí být na Nový rok, Velikonoční pondělí, 8. května, 28. září, 28. října a 25. a 26 prosince. O Štědrém dni pak mohou mít obchody otevřeno do 12 hodin.

Státních svátků máme v Česku celkem třináct, těžko tedy říct, podle jakého klíče zákonodárci vybírali ty, o kterých budou větší obchody zavřeny. Například z květnových vybrali jen jeden, naopak v červenci mohou mít obchody otevřeno na oba státní svátky.

Související obsah

Bez problémů si nakoupíte na Velký pátek, 1. května, 5. a 6. července a 17. listopadu. V pátek tak obchody ze zákona zavírat nemusejí, záleží to jen na nich. Příště se obchody povinně uzavřou až na Vánoce.

Zákon se nevztahuje na obchody s prodejní plochou do 200 metrů čtverečních, lékárny, čerpací stanice, obchody na letištích nebo nádražích či na prodejny v nemocnicích.

ČTĚTE TAKÉ:

ČACHRY, MACHRY: Nakupujete víno o víkendu? Tak odteď to už nebudete dělat!

Nenechte se v obchodě nachytat: Tohle jsou triky supermarketů!
POZOR! Účtenky z obchodů obsahují nebezpečnou látku!

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz