Bydlení

Ptačí budka pro člověka: Unikátní domek slouží lidem i ptactvu

Ptačí budka pro člověka: Unikátní domek slouží lidem i ptactvu
Zdroj: studionorth.ca

Kanadská firma vyrábí domky, které úmyslně připomínají ptačí budku. I když nejsou připevněny ke stromu, stojí nad zemí. Jsou totiž postaveny na speciální konstrukci.

Originální domeček využívá žena a její pes. Není vhodný jako klasické bydlení - vejde se do něj pouze postel. Na pobyty v přírodě je však ideální.

Domek je postaven ze dřeva borovice, která byla poškozena ohněm. Pro mini domeček byly využity pouze místní materiály. Do malého bydlení je možné se dostat pomocí můstku.

Střechu pokrývají průhledné polykarbonátové panely o průměru 8 milimetrů, které umožňují průchod dostatku denního světla do kabiny. Součástí jsou také dvě kruhová okna, která připomínají vstup do obvyklé ptačí budky.

"Lidská ptačí budka" je zároveň domovem pro ptactvo. Na její fasádě je přiděláno dvanáct budek pro ptáky. Každá z nich má jiný otvor, aby vyhovovala určitému druhu, který v Britské Kolumbii žije.

Rozmístění také záleží na tom, že některé druhy vyhledávají bydlení více nad zemí. "Například datel je větší pták, který hledá hnízdící prostor ve výšce čtyř až sedmi metrů nad zemí," napsali designéři společnost Studionorth, u které je možné neobvyklé bydlení zakoupit.

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz