Peníze

Když peníze vydělávají samy! Nenechte je jen ležet na účtě

Když peníze vydělávají samy! Nenechte je jen ležet na účtě

Spoustu lidí stále nechává své peníze ležet ladem. Neřeší další zhodnocení peněz, které často těžce vydělali. Ti chytřejší však přemýšlí, jak nechat peníze vydělávat.

Investování je jednou z možností, jak své peníze zhodnotit. Nebo taky ztratit, můžete si říct. Každá investice totiž přináší riziko. Nezkušený investor tak může během několika minut přijít o všechny našetřené peníze.

Když se mluví o investování, například do akcií, zní to pro mnohé děsivě. Spousta čísel, která se neustále mění. Jen několik zasvěcených ví, podle čeho se mění. Lákavý je možný vysoký výnos, ale odstrašující může být velké riziko. Především pro ty, kteří s investováním nemají mnoho zkušeností.

Existují však i typy investic, u kterých nemusíte být žádný extra matematik. Tak třeba investování do lidí v rámci peer-to-peer služeb (P2P). P2P portály spojují koncové uživatele, kdy jeden nabízí nějakou službu a druhý o ni má zájem. Můžete tak lidem půjčit peníze za určitý úrok.


Související obsah

Investování do lidí je zajímavé i z toho hlediska, že víte, do čeho dáváte peníze. Půjčka je něco tak obecného, co každý zná.


Riziko investice (možnosti, že člověk, kterému půjčíte peníze, nebude splácet) za vás navíc vyhodnotí sám poskytovatel služby. Vy už se jen rozhodujete, kolik peněz investujete do daného příběhu. Investování do lidských příběhů navíc může otevřít dveře do světa velkých investic.


Starejte se o své peníze, aby se jednou mohly starat peníze o vás.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz