Vánoční stromek

Prodej vánočních stromků začíná, zdobí se už i města

Stále se mluví o tom, že letošní Vánoce budou dražší, ale vánoční stromky prý zdražovat nebudou, měly by stát stejně jako loni. Prodávat se začínají už v těchto dnech. A předpokládá se, že nejvíc se budou kupovat opět kavkazské jedle, stříbrné smrky a borovice. Na vánoční výzdobě už pracují i města.

Je sice teprve polovina listopadu, přesto se už mnohá města pyšní vánoční výzdobou. Ta je v ulicích třeba Plzně nebo Českých Budějovic. V Olomouci už mají od neděle na náměstí i nazdobený dvanáctimetrový smrk.

A reakce obyvatel jsou rozporuplné - někteří brblají, že je na vánoční výzdobu ještě brzy, jiným se naopak nazdobené ulice líbí. Napilno teď mají i na plantážích, kde se pěstují vánoční stromky. Zvuk motorových pil je tu slyšet od rána do večera.

Někde se prodejci objeví už příští týden. Dobrou zprávou je, že si letos za tradiční symbol vánočních svátků nepřiplatíme - ceny budou stejné jako před rokem. Borovice tedy zhruba za pět set, jedle ještě o pár stovek víc.


Související obsah

Doba, kdy byly k mání jen stromky z prořezávání lesů, je už dávno pryč. Odzvonilo i kdysi moderním umělým stromkům. A co dělat, aby zakoupený stromek vydržel až do Štědrého dne?

Stačí ho dát někam do chladné místnosti, aby na něj nesvítilo sluníčko, namočit do vody a stromek v pohodě vydrží. Stejně jako v minulých letech budeme nejčastěji zdobit kavkazské jedle, stříbrné smrky a borovice.

pez, Petr Zapletal, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz