Lukáš Nečesaný

"Budu se věnovat rodině," jásá Nečesaný! Podle soudu je nevinný

Lukáš Nečesaný je nevinný. Tak zní pondělní rozsudek Krajského soudu v Hradci Králové v případu pokusu o vraždu kadeřnice v Hořicích. Ostře sledovaný proces ale ještě není u konce. Zatímco obžalovaný a jeho rodina jásali, státní zástupkyně se v soudní síni odvolala.

"Jsem šťastný," radoval se Lukáš Nečesaný, když opouštěl soudní síň. Tenhle pocit u soudu v Hradci Králové ještě nepoznal. Tři předešlé rozsudky ho pokaždé poslaly na 13 let do vězení. Tentokrát ale na příkaz Nejvyššího soudu musel případ od samého začátku projednat jiný soudce. A Miroslav Mjartan prohlásil, že je tu příliš mnoho pochybností.

"Nedá se jednoznačně říct, jestli tím, kdo kadeřnici napadl, je obžalovaný a v takovém případě mi zákon nařizuje rozhodnout ve prospěch obžalovaného," vysvětlil své rozhodnutí soudce.

Lukáš Nečesaný už se těší domů. Chce co nejvíc času trávit se svými blízkými. "Budu se věnovat rodině, manželce, dítěti," řekl nadšeně TV Nova.

Čtyři roky trvající nekompromisní boj mezi vyšetřovateli a státní zástupkyní na jedné straně a obhájci s rodinou Lukáše Nečesaného na straně druhé, ale ani dnešním verdiktem nekončí. Státní zástupkyně se odvolala přímo do protokolu. "Nic nekončí, budeme bojovat dál, jdeme do toho," nebál se ale Nečesaný.

Dnešní rozsudek znamená, že ten, kdo na kadeřnici zaútočil a málem ji ubil dřevěným polenem, stále běhá po svobodě.

Filip Pultar/ lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Lukáš Nečesaný

Důležité Události

Píše se na Deník.cz