Karlovy Vary chtějí zdražit jízdné. Lidé si připlatí o desítky korun

Karlovarské dopravní podniky usilují o zvýšení cen jízdného MHD pro příští rok. Například týdenní kupón podraží o 50 korun. Výhodnější ceny ovšem slibují dopravní podniky těm, kteří využijí bezhotovostní platbu nebo mobilní aplikaci.

Další výraznější zdražení, tak jak ho navrhují karlovarské dopravní podniky, se týká celodenního jízdného. Cestující si připlatí 20 korun - z dosavadních 80 korun bude stát lístek stovku.

Cena nejlevnější jízdenky, tedy jednorázové, stoupne o dvě koruny. S tím rozdílem, že nově bude jednorázová jízdenka přestupní a má platit pro dvacetiminutovou jízdu. Zdražení, jak nám potvrdil ředitel karlovarských dopravních podniků, souvisí se zvyšováním platů pro řidiče.  

"Tohle zdražení souvisí s vládním nařízením, s tím, že jsme po městě požadovali navýšení mezd, abychom byli schopni zajistit řidičům adekvátní mzdu. A současně potřebujeme nějakým způsobem navýšit tržby naší společnosti," vysvětlil ředitel dopravního podniku v Karlových Varech Lukáš Siřínek.

Související obsah

Dopravní podnik v Karlových Varech ale zároveň slibuje výhodnější jízdné pro ty, kteří budou využívat od příštího roku mobilní aplikaci. Například jednorázová jízdenka by pak přišla cestujícího o pětikorunu levněji.

Avizované zdražování musí ještě schválit zastupitelstvo města. To chce dopravci zvýšit na provoz roční příspěvek o 8,5 milionů korun na celkovou částku 87,5 milionů korun.

mom/František Nyklas, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz