Bratislava

Na Slovensku vyhlásili boj covidu: V tramvajích mají lidé raději mlčet

Na Slovensku vyhlásili boj covidu: V tramvajích mají lidé raději mlčet
Zdroj: Profimedia

Kromě zákazu mluvit s řidičem by pasažéři v prostředcích městské hromadné dopravy v Bratislavě neměli konverzovat ani mezi sebou. Takové doporučení pro cestující zveřejnil dopravní podnik na svých facebookových stránkách. Inspiraci našel ve Francii.

Bratislavský dopravní podnik doporučuje cestujícím, aby v tramvajích nebo autobusech za jízdy nemluvili a to z důvodu snížení rizika přenosu nákazy koronavirem. Navíc lidem doporučil nosit v prostředcích MHD respirátory.

Inspirace přišla z Francie. Tamní národní lékařská akademie vydala prohlášení, ve kterém žádá občany, aby se v prostředcích hromadné dopravy vyhnuli telefonování a konverzaci s ostatními pasažéry. Podle francouzské akademie se tak výrazně sníží riziko přenosu nákazy. 

Související obsah

"Pokud by byli ve vagonu jen tři lidé, nebyla by konverzace ani telefonování problém, ale pokud jste jen několik centimetrů od ostatních, bylo by lepší nemluvit," říká člen francouzské akademie Patrik Berche. Podobné doporučení vydali i ve španělském Katalánsku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz