Učitel

Učitel Ivan zneužíval svou žačku! Prozradilo ho až její těhotenství

Slovenský učitel na základní škole zneužíval několik měsíců svou žačku, sex s ní měl opakovaně. Prozradilo ho až její těhotenství a pokus objednat zakázané léky na potrat. Soud ho poslal na pět let do vězení.

Bývalý basketbalový reprezentant Ivan Jusko vyslechl rozsudek krajského soudu v Trenčíně s klidem. Soudci, který ho poslal na pět let za mříže, dokonce po verdiktu poděkoval, píše portál tvnoviny.sk.

Učitel tělocviku a angličtiny byl obžalován z pěti tresných činů, kterých se měl dopustit pohlavním stykem s nezletilou dívkou. Šlo o sexuální zneužívání, nedovolené přerušení těhotenství, ohrožení mravní výchovy mládeže, přechovávání a výrobu dětské pornografie.

"Obžalovaný zneužil svého postavení učitele a nezralosti, důvěrčivosti a naivity poškozené, s níž navázal milenecký vztah. Je prokázáno, že minimálně od března 2015 do března 2016 s ní pravidelně a opakovaně vykonával pohlavní a orální styk i jiné sexuální praktiky," uvedl mluvčí soudu Roman Tarabus.

Učiteli by možná všechno prošlo, kdyby dívka neotěhotněla. Aby zakryl svou trestnou činnost, neváhal riskovat život nezletilé žačky a objednal nelegální léky. "V lednu tohoto roku si prostřednictvím internetu obstaral tabletky na spontánní přerušení těhotenství," sdělila policejní mluvčí Elena Antalová.

I u soudu ale muž tvrdil, že ničeho nelituje. "Nevím, jak mám ještě upřímněji litovat toho, co se stalo, když to děvče miluji. Nemůžu toho vztahu litovat, protože kdybych si měl vybrat partnerku ještě jednou, vyberu si znovu ji," prohlásil Jusko.

Trest mu soudce o něco snížil, protože je Jusko psychicky nemocný. "Na základě znaleckého dokazování dospěl soud k závěru, že obžalovaný spáchal trestné činy ve zmenšené příčetnosti, způsobené duševní poruchou, přičemž si své sexuální deviace v té době nebyl vědom," doplnil Tarabus.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Učitel

Důležité Události

Píše se na Deník.cz