Zahraničí

V Hondurasu platí výjimečný stav, vlnu protestů provází násilnosti

V Hondurasu byl kvůli vzrůstajícímu napětí vyhlášen výjimečný stav. Zemi zachvátila vlna protestů po odložení vyhlášení výsledků nedělních prezidentských volbách. Hlasy stále nebyly sečteny, oba kandidáti se už ale prohlásili za vítěze voleb.

V rámci výjimečného stavu nesmí lidé vycházet ze svých domovů mezi 18:00 a 6:00, armáda i policie získaly mnohem větší pravomoci, aby se jim podařilo udržet pod kontrolou protestující davy, které vyrazily do ulic po prezidentských volbách.

Ty se konaly už v neděli, výsledky ale nejsou známé, protože opoziční kandidát požadoval přepočítání hlasů z více než 5000 hlasovacích uren, uvádí portál BBC. Opoziční kandidát Salvardor Nasralla má mít údajně důkazy o manipulaci s hlasy.

Během násilných nepokojů už zemřel jeden člověk, dalších 20 bylo zraněno. Policie při střetech s demonstranty neváhá použít slzný plyn. Protestující blokují silnice, podle BBC zapalují auta.

Související obsah

Salvador Nasralla je známý honduraský moderátor, na prezidenta kandidoval již v minulých volbách, kdy prohrál s Juanem Orlandem Hernándezem. Ten je prvním honduraským prezidentem, který kandiduje dvakrát po sobě.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz