Dva dny po očkování holčička zemřela! Policie zjišťuje souvislost

Dva dny po očkování holčička zemřela! Policie zjišťuje souvislost
Zdroj: tvnoviny.sk

Slovenští policisté vyšetřují smrt pětiměsíčního dítěte. Rodiče nechali dívenku v pátek očkovat, v sobotu dostala horečky a v neděli zemřela. Příčina smrti a souvislost s vakcínou ale zatím nebyly potvrzeny.

Neštěstí se v neděli stalo v obci Modrý Kameň na jihu Slovenska. Pětiměsíční děvčátko tady ze zatím neznámých důvodů brzy ráno zemřelo, informoval portál tvnoviny.sk. Dítě se ještě snažili oživit záchranáři, ani ti mu ale nedokázali pomoci.

Policie v souvislosti s případem zahájila trestní stíhání pro usmrcení, uvedla banskobystrická krajská policejní mluvčí Mária Faltániová. Přivolaná lékařka nařídila soudní pitvu, která teprve určí příčinu smrti.

VLÁDA DNES ROZHODNE, CO BUDE! Česko je ve 4. stupni. ČTYŘI SCÉNÁŘE

Podle informací TV Markíza bylo děvčátko v pátek na očkování, zřejmě tzv. hexavakcínou. O den později u něj propukla horečka a v neděli zemřelo. Souvislost mezi smrtí a očkováním ale zatím nebyla prokázána.

Související obsah

"Neznám žádný případ úmrtí - ani pokud byly následky očkování těžké. Zvýšená telota, začervenání v místě vpichu, to je všechno, jiné vedlejší účinky nebývají a i tyto odeznějí do 24 hodin," prohlásil virolog Fedor Čiampor.

Katkám odzvonilo. Podívejte se, která jména budou nejoblíbenější v roce 2021

Vyloučit se zatím nedá ani syndrom náhlého úmrtí kojence, možných příčin smrti je ale daleko víc. Podle odborníků mohlo mít děvčátko infekci, která propukla až po očkování a projevila se teplotou. Rodiče by v takovém případě měli jít s miminkem na pohotovost. Před očkováním by mělo být dítě zdravé právě z tohoto důvodu.

ČTĚTE TAKÉ:

Praktický průvodce očkováním. Kdy musíte s dítětem k lékaři?
Máte v pořádku očkování proti tetanu?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Smrt

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz