Miloš Zeman

Zeman: "Když mě nezvolí, zalezu si do nory číst." Mluvil i o protéze!

Prezident republiky Miloš Zeman poskytl televizi Nova exkluzivní rozhovor. Ptali jsme se ho nejen na jeho zdravotní stav, ale také třeba na názor na odcházejícího i nastupujícího předsedu vlády. A mimo jiné nám prozradil i to, co bude dělat, pokud se příští rok znovu nestane prezidentem.

Jaký je Váš zdravotní stav?

MZ: "Teď jsem v plném zdraví absolvoval třídenní návštěvu Jihomoravského kraje a cítím se skvěle. Šíří se o mě různé fámy, například že mám na pravé noze protézu."

A máte?

MZ: "Dovolte mi, abych si vyhrnul nohavici. Sáhněte si, pane redaktore."

Mně to připadá jako noha.

MZ: "Skoro ano. Víte, teď jsou ale ty umělé protézy, které mají zvláštní vyhřívání, takže ta protéza může být i teplá. Nenechte se obelstít."


Jak hodnotíte odcházejícího premiéra Sobotku?

MZ: "Jaký byl premiér? Já tomu vždycky říkám udržovací premiér, to není ani pozitivní ani negativní. Na klidném moři dokáže řídit loď každý plavčík."

Jaký je Váš vztah k Andreji Babišovi?

MZ: "No, je to žralok a v politici žraloci mají být."


Budete zasahovat do složení Babišova kabinetu?

MZ: "Já to nevylučuji, ale nepředpokládám. Některá jména neznám, ale nepředpokládám že mi Andrej Babiš navrhne Vincka z Putimi nebo někoho podobného. Ale přece jenom dokud se s těmito lidmi, nováčky, kterých je devět, nepobavím, tak si myslím, že není důvod je zveřejňovat."

Související obsah

Proč se nevyjadřujete k ostatním prezidentským kandidátům?

MZ: "Podívejte se, když někomu řeknu, že se nebudu vyjadřovat k protikandidátům, tak to musím dodržet, protože když to byl můj vlastní závazek, tak bych porušil své vlastní slovo."

Může být hradní kancléř bez prověrky?

MZ: "Mimo jiné proč jsem neodvolal kancléře? Protože jsem jasně veřejně prohlásil, že jako každý občan České republiky má i on právo na soudní přezkum. Za dva měsíce je prezidentská volby a bylo by poněkud absurdní, abych v případě, že bych nebyl zvolen, si teď hledal nového kancléře."


Co budete dělat, pokud ve volbách prohrajete, vrátíte se na Vysočinu?

MZ: "Tak se opět vrátím do své nory a budu si číst. Nic hrozného se nestane. Za mnou je pět let práce. Nu a ať voliči sami rozhodnou. Souhlasíš s těmito pěti roky, anebo ne? A podle toho vol Miloše Zeman, nebo ho nevol."

Josef Svoboda/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz