USA a Jižní Korea startují největší cvičení letectva, potrvá do pátku

Spojené státy americké společně s Jižní Koreou v pondělí zahájily obrovské letecké vojenské cvičení. Potrvá až do pátku a mělo by se ho zúčastnit přes 230 letounů, včetně stíhaček. KLDR tento krok vnímá jako provokaci.

USA nepodceňují jadernou hrozbu a v pondělí zahájily společné vojenské cvičení letectva s Jižní Koreou. Každoročně pořádaná akce by měla trvat až do pátku a k vidění by mělo být přes 230 letounů, informuje RT.com.

Část amerických ozbrojených sil, včetně desítek stíhaček F-35B, odstartuje z japonské letecké základny. Cílem cvičení, do kterého je zapojeno více než 12 tisíc lidí, má být kromě zlepšení výcviku ozbrojených sil i zajištění míru na Korejském poloostrově.

Severní Korea ale vnímá tento krok spíše jako provokaci - a to i přes to, že minulý týden otestovala další raketu, která by mohla zasáhnout celé Spojené státy.

Související obsah

Rozsáhlé manévry mají být "největší kombinací letecké síly mezi spojenci". Na obou stranách zahrnují také desítky dalších stíhacích střel, stejně jako strategické bombardéry amerického B-1B Lancer.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu USA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz