Austrálie

Dojemné video: Poslanec požádal přítele o ruku uprostřed jednání

Projednávání zákona o homosexuálních sňatcích v australském parlamentu vešlo do dějin. Vůbec poprvé totiž požádal poslanec přímo při jednání svůj protějšek o ruku.

Rutinní projevy poslanců navrhujících různé úpravy zákona přerušuje nečekaná žádost - žádost o ruku. Vyslovil se poslanec Tima Wilson.
 

Jeho partner seděl při projevu v části určené veřejnosti. Žádostí o ruku byl zjevně zaskočený. S kladnou odpovědí ale neváhal ani sekundu. S Wilsonem žije už devět let.

Je to zřejmě poprvé, co žádost o ruku zazněla v prostorách parlamentu. V případě homosexuálních párů o tom není pochyb. Wilson k originální žádosti využil poslední fázi projednávání zákona, který v Austrálii legalizuje sňatky osob stejného pohlaví. Poslanci začali detail projednávat dnes a podle očekávání zákon schválí do konce týdne.

Související obsah

Australané dali sňatkům homosexuálů "ano" v referendu, které se konalo v polovině listopadu. Teď už poslanci musejí dojednat konkrétní podobu zákona. Dnešního jednání se zúčastnil i australský premiér Malcom Turnbull.

"Je to jasná zpráva všem homosexuálům v naší zemi - milujeme vás, respektujeme vás a vaše vztahy budou uznány jako legitimní. Jsem prvním premiérem Austrálie, který jednoznačně a trvale podporuje legalizaci homosexuálních sňatků. Už navždy se bude moci současná vláda pochlubit, že stála u tak významné společenské změny," řekl premiér. Austrálie se stane šestadvacátou zemí, která zlegalizuje sňatky osob stejného pohlaví.

mom, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz