Ústecký kraj

Autobus s důchodci uvízl v závěji. Evakuovali je na skútru

Autobus s důchodci uvízl v závěji. Evakuovali je na skútru
Zdroj: Horská služba

Autobus plný seniorů zapadl v návěji sněhu na uzavřené silnici v Krušných horách. Evakuace cestujících trvala pět hodin. Záchranáři důchodce vozili z nepřístupného terénu na skútrech a čtyřkolkách.

Zásah Horské služby si vyžádali policisté v pátek večer. "Autobus byl plný seniorů na výletě a dva z nich měli vzhledem k věku po nehodě mírné zdravotní problémy," uvedl člen Horské služby Jan Mach.
 

Záchranáři nejprve poskytli první pomoc turistům s komplikacemi a pak zahájili evakuaci osob. "Na sněžném skútru a terénní čtyřkolce jsme seniory postupně sváželi k autu. V něm je pak policisté transportovali do hotelu na Klínech, kde si mohli výletníci odpočinout. S evakuací jsme byli hotovi teprvé krátce před půlnocí," dodal Mach.

Jak se autobus dostal na silnici, která se v zimním období uzavírá, zjišťují policisté. Je možné, že se řidič svěřil navigaci, která ovšem se zimní uzavírkou silnice nepočítala.

Související obsah

Na uzavřené cestě v současnosti leží až 25 centimetrů zledovatělého sněhu. Bezpečnou jízdu ovšem znemožňují až 1,5 metrů vysoké sněhové jazyky navátého sněhu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz