Vánočka

Ideální vánočka? Pro ženy rumová, pro muže s rozinkami

Ideální vánočka? Pro ženy rumová, pro muže s rozinkami
Vánočky

Bez vánočky si to o svátcích většina Čechů neumí představit. Rozdíly ale panují v názoru na ingredience, které by tato pochoutka měla obsahovat. Ukázal to aktuální průzkum řetězce Albert.

Průzkum ukázal, že podobu vánočky si jinak představují mladí a jinak jejich rodiče. Výrazné rozdíly v preferencích panují i mezi muži a ženami. Více než třetina zástupkyň něžného pohlaví nedá dopustit na vánočku s rumem, u mužů je to jen 25 procent. Stále větší oblibu, zejména u mladých, získávají vánočky bez tradičních rozinek.

Rozinky ven, navrch mandle

Není to ale jenom mladá generace, kdo sáhne raději po vánočce bez rozinek. Podle průzkumu je to více než třetina Čechů, právě u mladých pak až polovina."V našich obchodech registrujeme zvyšující se zájem o tradiční vánoční pečivo a vánočka není výjimkou,“ říká Barbora Vanko, mluvčí řetězce Albert. "Zájem je především o typickou máslovou vánočku s rozinkami, sypanou mandlemi, ale zejména v posledních letech roste počet zákazníků, kteří vyhledávají variantu bez rozinek,“ potvrzuje Barbora Vanko.

Třetina Čechů vánočku kupuje, druhá třetina peče

Vánočku, jakožto jeden ze symbolů tradičních Vánoc, o svátcích nevynechá téměř devět z deseti Čechů. Nejčastěji si dopřáváme vánočku domácí výroby.

Související obsah

Zatímco zástupci starší generace si ji upečou sami, mladí ji nejčastěji dostávají od svých blízkých. Více než pětina lidí mladších 26 let ale v průzkumu přiznalo, že vánočku vůbec nejí. Každý třetí Čech přenechá pečení Vánočky jiným a pro hotový výrobek si zajde pohodlně do obchodu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz