Hasiči

Požár bytu v Praze způsobil velkou škodu, hasiči evakuovali 47 lidí

Požár bytu v Praze způsobil velkou škodu, hasiči evakuovali 47 lidí
Zdroj: HZS Praha

Pražští hasiči zasahovali v noci na pondělí v Praze 3 v ulici K Lučinám. Hořet začalo krátce před půl třetí v pátém patře obytného domu. Plameny byt zcela zničily. Žena, která byt obývala, skončila v nemocnici.

Hasiči ze čtyř pražských stanic, konkrétně z centrální stanice, z Holešovic, ze Strašnic a z Petřin, vyjížděli v pondělí v půl třetí do ulice K Lučinám. V pátém patře bytového domu začalo hořet v obývacím pokoji.

"Požár byl likvidován pomocí jednoho vodního proudu a v dýchací technice. Byl zničen celý prostor pokoje, zplodinami hoření a sálavým teplem bylo poškozeno celé zařízení bytu," uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Kouř poškodil také sousední byt. Když začalo hořet, byla v bytě žena, která se nadýchala zplodin. Hasiči ji předali do péče pražských záchranářů.

"Z domu bylo evakuováno celkem 47 lidí. Včasným zásahem jednotek HZS nedošlo k rozšíření požáru na celou bytovou jednotku," dodal mluvčí hasičů.

Související obsah

Proč v bytě začalo hořet, budou nadále zjišťovat vyšetřovatelé hasičů. Byt byl ohněm a kouřem ale vážně poničen a škody odhadli hasiči na jeden a půl milionu korun.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz