Petr Kramný

Zvrat v kauze Kramný! Je tu důkaz v jeho prospěch, potvrdil žalobce!

Zvrat v kauze Kramný! Je tu důkaz v jeho prospěch, potvrdil žalobce!

Petru Kramnému, který je odsouzen za vraždu dcery a manželky, svitla nová naděje. Objevil se posudek, podle kterého nemohla Klára a Monika Kramné zemřít po zásahu elektrickým proudem. I státní zástupce Legerský, který dostal Kramného za mříže, nyní poprvé říká, že se by se soudy měly tímto posudkem zabývat!

Petr Kramný a jeho obhájkyně Jana Rejžková se radují! Zatímco ještě před časem to vypadalo s Kramným bledě a soud ho pravomocně poslal na 28 let za mříže, nyní je vše jinak. Jeho případ se už brzy může vrátit k soudu! Nové posudky totiž ukázaly, že Klára a Monika Kramné nezemřely na zásah elektrickým proudem.

Státní zástupce Vít Legerský, na základě jehož obžaloby šel Kramný za mříže, nyní uznal, že nové důkazy a posudky jsou natolik závažné, že by mohlo být obnovené soudní řízení právě ve prospěch Kramného! O obnovu procesu může požádat sám Kramný nebo jeho obhájkyně Jana Rejžková.

Těmito informacemi se dokonce zabývalo i nejvyšší státní zastupitelství. "Dne 12. 9. 2017 státní zástupce Mgr. Vít Legerský vyrozuměl právní zástupkyni Petra Kramného (...) že předmětný znalecký posudek (...) by mohl být okolností, jež by mohla odůvodnit návrh na povolení obnovy řízení v jeho prospěch," cituje nejvyššího státního zastupitele Pavla Zemana Václav Peričevič ze Spolu Šalamoun, který na celou věc upozornil.

Související obsah

Rejžková ale nejdřív chce počkat, jak o Kramného osudu rozhodne Ústavní soud, který má případ na stole. Ten totiž může Kramného také osvobodit. Kauzou by se měl zabývat v lednu. Pokud se tak nestane, má Kramný v ruce důležitou zbraň v podobě nových posudků a v podobě nového postuje státního zastupitelství, které před tím počítalo pouze s těmi posudky, které tvrdily, že za smrt Moniky a Kláry může elektrický proud.

Pokud Rejžková požádá o obnovu řízení, bude záležet na Krajském soudu v Ostravě, jak bude postupovat. Soud může na základě nových důkazů proces znovu otevřít a zabývat se jimi. Jaký by ale vynesl rozsudek, nyní nikdo nedokáže odhadnout.
 

Petra Kramného se zastali i poslanci! Více v reportáži:

vbo, vrl, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz