Domácí

Poslanec Feri i Piráti požádali o výsledky šetření Čapího hnízda

Poslanec za TOP 09 Dominik Feri požádal ministerstvo financí o poskytnutí závěrečné zprávy Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) k vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. O svém kroku informoval na Facebooku. Jeho žádosti by mělo být vyhověno do 30 dnů.

Poslanec Dominik Feri využívá zákonu o jednacím řádu Sněmovny. Podle něj má každý poslanec právo žádat od členů vlády a vedoucích úřadů informace potřebné k vykonávání jeho funkce.

"Výše požadované informace jsou potřebné pro výkon mé funkce z důvodu nutnosti zevrubného seznámení se se skutkovým stavem v kauze Čapí hnízdo, v níž ústřední roli hraje premiér České republiky Andrej Babiš," uvedl Feri v žádosti. Její plné znění rovněž zveřejnil na svém Facebooku.


Závěrečnou zprávu OLAFu chtějí vidět i Piráti. O informace žádali ministerstvo financí už před Vánocemi. Piráti si myslí, že resort se zveřejněním či komentováním závěrů příliš otálí.

"Piráti se proto obávají, že to souvisí nejen s následujícím hlasováním Sněmovny o důvěře vládě, ale i s obstrukcemi ve věci hlasování o vydání premiéra Babiše a pana Faltýnka Sněmovnou k trestnímu stíhání," uvedla strana v tiskové zprávě.

Ministerstvo financí ve středu obdrželo zprávu OLAF a předalo ji ministerstvu pro místní rozvoj, řídícímu orgánu operačního programu ROP Střední Čechy a Nejvyššímu státnímu zastupitelství. Patřičné úřady mají zprávu posoudit a rozhodnout, zda je možné ji zveřejnit.

Související obsah

Kvůli kauze Čapí hnízdo bylo obviněno celkem 11 lidí, včetně premiéra Andreje Babiše a místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka. Babiš je podezřelý z dotačního podvodu a z poškození zájmů EU. Faltýnek pak z dotačního podvodu. Oba tato tvrzení odmítají.

kik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz