Kaufland

Kaufland zakázal zaměstnancům v práci pít a jíst! Další den couvnul

Kaufland zakázal zaměstnancům v práci pít a jíst! Další den couvnul
Zdroj: Mediafax

Obrovskou vlnu nevole nejen mezi zaměstnanci vyvolalo interní sdělení společnosti Kaufland. Společnost v něm upravovala pravidla pro konzumaci jídla a pití zaměstnanců a prakticky z něj vyplývalo, že napít se mohou jen během přestávky. Pouhý den po zveřejnění společnost nařízení upravila.

Jen málokdo si dokáže představit, že by si několik hodin v kuse nedal ani doušek vody. Přesně tak si ale zaměstnanci společnosti Kaufland vyložili nařízení, které se jim v úterý objevilo v práci.

"Jídlo a pití se s okamžitou platností smí konzumovat výhradně na společenské místnosti nebo kuřárně. V tuto chvíli již nejsou žádné výjimky, kdy by si mohl zaměstnanec nosit nápoje na své pracoviště (informace, pokladny, pult, sklad)," stálo v oznámení.

Nařízení mělo platit během celého roku, a to i v létě, kdy lidské tělo vyžaduje zvýšený příjem tekutin. "Pokud někdo musí pít během práce, pak je nutné, aby pro tuto skutečnost doložil potvrzení od lékaře," vyžadovalo vedení společnosti.

Dokument okamžitě začal kolovat po sociálních sítích, kde se kolem něj strhly bouřlivé diskuze. "Omezování pitného režimu se může podepsat na zdraví zaměstnanců," rozčilovala se Martina. "To už je vrchol," přidala se Iveta. "Už nad tím začíná rozum stát. Co nám ještě zakážou? Dýchat? S takovou nebude mít Kaufland už žádné zaměstnance," ptala se jedna pracovnic.

Máte i na vašem pracovišti nějaká nesmyslná nařízení nebo nevyhovující podmínky? Ozvěte se nám na facebook nebo na email zpravy@nova.cz. Děkujeme!

Vedení Kauflandu nařízení kvůli obrovské kritice po jediném dnu upravilo. "Musím s politováním konstatovat, že opatření uvedená ve zmiňovaném sdělení byla zavádějící a je pochopitelné, že mohla vyvolat u našich zaměstnanců nevoli," uvedla tisková mluvčí společnosti Kaufland Renata Maierl. 

Související obsah

Občerstvovat se na prodejní ploše tak bude i nadále zakázáno, jsou však stanoveny výjimky, kdy je konzumace v rámci pracovišť umožněna:

Pracovníci na pokladnách a informacích mohou mít láhev s pitím přímo na svém pracovišti na k tomu určeném místě.

Pracovníci ve skladu mohou mít láhev s pitím v kanceláři na příjmu zboží.

Pracovníci pekárny a obslužného pultu mohou mít láhev s pitím v zázemí pultu.

"Jménem společnosti Kaufland se všem zaměstnancům za toto nedopatření omlouváme. Spokojenost našich zaměstnanců a příjemné pracovní prostředí jsou pro naši společnost zásadní," doplnila Maierl.

ČTĚTE TAKÉ:

Tohle (ne)podepíšu! Víme, jak má vypadat pracovní smlouva
Jak mám najít tu pravou práci?

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz