Debata

Debata TN.cz: Tohle kandidáti na Hrad vzkázali svým voličům!

Osmička kandidátů na prezidentský úřad se utkala v debatě na webu TN.cz. Pozvání přijali všichni kandidáti kromě stávajícího prezidenta Miloše Zemana. Řeč přišla na migraci a problémy Česka, ale i na manželky zájemců o Hrad.

Jen dva dny před prezidentskými volbami se osmička kandidátů střetla v debatě na TN.cz. Moderátorka Michaela Šmídová ve studiu přivítala Jiřího Drahoše, Pavla Fischera, Petra Hanniga, Marka Hilšera, Michala Horáčka, Jiřího Hynka, Vratislava Kulhánka a Mirka Topolánka.

Pozvání obdržel i stávající prezident Miloš Zeman, který je devátým a posledním kandidátem. Ten už ale dopředu avizoval, že se žádných předvolebních debat účastnit nebude.

Debatu otevřelo aktuální téma jednání Poslanecké sněmovny o důvěře vládě Andreje Babiše. Většina kandidátů nesouhlasí s postupem prezidenta Zemana, který chce i druhým pokusem o sestavení kabinetu pověřit předsedu ANO.


Debatu jsme sledovali i v online přenosu:

Víceméně se všichni shodli také na tom, že vláda bez důvěry by měla vládnout co nejkratší dobu. S tím souvisela i další otázka Michaely Šmídové - co je nejpalčivějším problémem Česka? Drahoš označil právě situaci kolem Babišovy vlády.

Jiní zmínili migraci, ke které se poté stočila debata. Od ní už byl jen krůček k Evropské unii a přijetí eura. To odmítá pouze Hannig, Hynek a částečně také Topolánek. Kandidáti také zhodnotili funkční období Miloše Zemana.

Na závěr dostali všichni prostor 30 sekund, aby na poslední chvíli přesvědčili své voliče. Mnoho z nich apelovalo, aby lidé volili srdcem.

Související obsah

Jiří Drahoš je bývalým šéfem Akademie věd ČR. Do volby jej nominovaly podpisy občanů. Senátorskou nominaci získal bývalý velvyslanec ve Francii Pavel Fischer. Poslanci poslali do voleb producenta Petra Hanniga. Senátorskou nominaci získal lékař a aktivista Marek Hilšer.

Dostatečný počet podpisů občanů získal producent a textař Michal Horáček. Manažera a prezidenta Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiřího Hynka nominovali poslanci. Jejich nominaci získal také bývalý šéf škody Auto nebo Českého svazu ledního hokeje Vratislav Kulhánek. Mirek Topolánek vděčí za svou nominaci senátorům. Miloš Zeman nasbíral požadovaný počet podpisů občanů.

Kompletní profily prezidentských kandidátů najdete ZDE.

Podívejte se na reportáž ze zákulisí debaty a sestřih toho nejlepšího: 


 

vbo/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz