Policie vylovila z lomu páté auto! Konečně odhalili jeho tajemství

Tepličtí kriminalisté se v pondělí už podruhé vrátili k lomu Vápenka, ze kterého na konci roku vytáhli čtyři kradená auta. Sportovní potápěč totiž o víkendu našel pod hladinou další vůz. Zlodějem aut má být jedenáctkrát trestaný mladík, skončil ve vazbě.

Pořádné překvapení čekalo na potápěče, který na konci prosince prozkoumával prostředí zatopeného lomu Vápenka nedaleko Lahoště na Teplicku. Na dně totiž objevil čtyři volkswageny, které policie později označila za kradené.

Za pomoci těžké techniky i norných stěn se podařilo hasičům a policistům vozy z vody vylovit. Uvnitř jednoho z vozů dokonce našli úhoře. "Tento poněkud netradiční a také nečekaný způsob rybolovu se ale vzhledem k vynaloženým nákladům zřejmě neuchytí, úhoř putoval zpět do hlubin," vysvětlil mluvčí policie Daniel Vítek.

A netrvalo to ani dva týdny a policie přověřovala další úlovek. Potápěč našel o víkendu ve stejném lomu pátý vůz - tentokrát Škodu Roomster bez registračních značek. V pondělí kolem poledne bylo auto z vody vytaženo. "Kriminalisté nyní budou podle VIN kódu zjišťovat, zda se jedná o kradený vůz. Policisté už také ví, kdo čtyři kradené automobily do lomu potopil," sdělil mluvčí.

Krádeže má podle získaných důkazů na svědomí v minulosti jedenáctkrát trestaný recidivista (24), který se teprve koncem loňského září vrátil z vězení, kde si odpykával trest za předchozí majetkovou trestnou činnost.

"Neukradl jen čtyři auta nalezená v lomu, byl obviněn z celkem deseti krádeží vozidel a jednoho pokusu krádeže. Tři auta měl odcizit v Teplicích, dvě v Karlových Varech a další pak v Chomutově, Liberci, Mostě, Ústí nad Labem a v Německu. Specializoval se především na starší vozidla koncernu Volkswagen, podle vyšetřovatele ukradl pět golfů, tři passaty, jeden ford a jednu dodávku," dodal Vítek.

Související obsah

Kromě toho má podle policie recidivista na svědomí i tři vloupání do aut v Oseku, poškozeným způsobil celkovou škodu přes 220 tisíc korun.

"Kriminalisté podezřelého muže, který řídil i přes zákaz soudu, minulý týden zadrželi a následně byl obviněn z přečinů krádeže, krádeže ve stadiu pokusu, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Aby nemohl na svobodě v trestné činnosti pokračovat, bude na soudní líčení, u kterého si může vyslechnout verdikt až pětiletého vězení, čekat ve vazbě," zakončil mluvčí.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Lom

Důležité Události

Krátká zpráva

Královna Alžběta už zase pracuje

Britská královna Alžběta II. se vrátila ke svým povinnostem. Virtuálně přijala na audienci dva velvyslance. Přes internet hovořila s Gunnem Kimem z Koreje a Markusem Leitnerem ze Švýcarska. Královna by se měla 1. listopadu zúčastnit recepce o změně klimatu. Závěrečné rozhodnutí k její účasti by mělo přijít do víkendu, napsal deník Daily Mirror.

Píše se na Deník.cz