Bydlení

Modrý domek je snadné přemístit! Netradiční tvar má připomínat stan

Modrý domek je snadné přemístit! Netradiční tvar má připomínat stan
Zdroj: utopia.se

Malé modré domky jsou navrženy pro islandskou krajinu. Mají tvar propojených pyramid, aby byly podobné stanu. Jsou ideálním bydlením pro dobrodruhy, kteří rádi bydlí v přírodě.

Modré domky je velmi snadné složit a opět přemístit. Využívány by mohl být cestovateli na místech, kde není dostatek ubytování v přírodě, ale i lidmi, kteří rádi cestují a přístřešek by tak mohli převážet sebou. Je možné ho složit do krabice k přepravě.

Netradiční bydlení navrhli švédský architektonický ateliér Utopia. Domek s názvem Skýli znamená v islandském jazyce Úkryt a tím má i být. Pokud by chtěl zájemce přepravit "stan" na místo, kde je nedostupná krajina, firma vám ho dopraví vrtulníkem. Domek pak je složený za několik hodin.

Konstrukce stavby je velice jednoduchá - stěny jsou ze dřeva a střecha je plechová v modré barvě, aby byl přístřešek dobře viditelný. Barva by měla usnadnit jeho nalezení, například ve špatném počasí.

Související obsah

Čelní strana každého z trojúhelníků je prosklena, aby se do domku dostalo denní světlo. Dvě části slouží na spánek a odpočinek, v další je kuchyně a čtvrtá je pro uskladnění potřeb.

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz