Miloš Zeman

Pravda o Zemanově zdraví! Proč na sebe s Korantengem mrkali?

Prezident Miloš Zeman se v předvolební debatě na TV Nova snažil rozptýlit i spekulace o svém zdraví. Neurolog Martin Jan Stránský totiž upozornil, že se Zemanův stav zhoršuje, což má dokládat to, že prezident zvláštně mrká levým okem. To Miloš Zeman v debatě kategoricky odmítl a názorně předvedl, že s mrkáním nemá problém.

Zeman se zmínil o třech nelichotivých vyjádření o svém zdraví, která se v posledním půl roce objevila. "Mám amputovanou pravou nohu. Za několik měsíců umřu na rakovinu. A třetí, to mě rozesmálo, neúspěšný politik a lékař Martin Jan Stránský na internetu prohlásil, že ho znepokojuje, že mrkám pravým okem. Že to svědčí o nějaké neurologické vadě," řekl Zeman.

"Diagnózu na dálku" doktora Stránského odmítl. "Dovolte mi, abych na vás mrknul," řekl Zeman moderátorovi a názorně na Reye Korantenga mrknul nejprve pravým, pak i levým okem.


Tvrzení o tom, že Zemanova hlava začíná selhávat, přinesl web Info.cz. Stránský pro web uvedl, že není jediným neurologem, který si všiml asymetrického mrkání Zemanových očí.

Související obsah

"U starších lidí nejčastější příčinou buď porucha části mozku, která kontroluje pohyb víček, anebo porucha nervů vedoucích z mozku do svalstva, které víčko ovládá. Nejčastějšími viníky jsou cukrovka, ateroskleróza, zvýšený krevní tlak a lipidy, zvýšená konzumace alkoholu a kouření. Z pohledu neurologie se jedná o důkaz buď prodělané menší mozkové mrtvice, nebo o proces, který postihuje nervy do očního svalstva. Pan prezident je bohužel horkým kandidátem na mozkové nehody," vyjmenovává možné příčiny Stránský.

Ke zdravotnímu stavu před volbami vystoupilo lékařské konsilium prezidenta Miloše Zemana. Jeho šéflékař Martin Holcát důrazně odmítl, že by prezident trpěl nějakou závažnější nemocí.
 

vbo, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz