Jak je na tom?

Lékaři promluvili o zdraví Miloše Zemana, oslovili i onkologa

Téma:

Prezident Miloš Zeman je v dobrém zdravotním stavu, uvedli na tiskové konferenci na Pražském hradě šéf jeho lékařského konzilia a jeho osobní lékař. Vyšetření prezidenta Zemana konzultovali i s onkologem, ani on žádný nález nenašel.

Poslední informace o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana zveřejnil šéf jeho lékařského konzilia Martin Holcát před třemi měsíci. Uvedl, že zdravotní stav prezidenta je velmi dobrý. Od té doby ale dostával neustále otázky na jeho zdravotní stav.

 

"Mohu potvrdit, že se pan prezident cítí velmi dobře, je ve velmi dobré kondici, jak ve fyzické, tak duševní," uvedl Holcát na úterní tiskové konferenci. Připomněl chronická onemocnění, kterými Zeman trpí, tedy postižení dolních končetin a cukrovku.

 

K té se vyjádřil jeho osobní lékař Miloslav Kalaš. "Provádíme pravidelné kontroly. Po celé období docházelo ke kompenzaci zdravotního stavu z hlediska cukrovky. Několikrát jsme měnili léčbu," řekl Kalaš s tím, že poslední léky, které Miloš Zeman dostal, mu zlepšily cukrovku v podstatě na normální stav.

 

Kalaš připomněl náročný program, který měl Zeman v loňském roce. Podle něj to dokládá, že je Zeman v dobrém zdravotním stavu.

 

 

"Myslím si, že v současné době je zdravotní stav na takové úrovni, že pan prezident je z hlediska zdravotního stavu schopen nadále vykonávat svojí funkci," dodal Kalaš.

 

Když se objevily zprávy o údajné rakovině prezidenta Zemana, předložili jeho lékaři výsledky vyšetření známému onkologovi Luboši Petruželkovi z Všeobecné fakultní nemocnice.

 

 

"Na základě kompletního posouzení dokumentace ke dni provedených vyšetření mohu konstatovat, že jsem nenalezl žádné znánky ve smyslu onkologického pohledu na přítomnost onkologického onemocnění," vyvrátil spekulace o rakovině Petruželka.

 

Holcát závěrem uvedl, že konzilium už další informace u zdravotním stavu Miloše Zemana nebude poskytovat. "Nepovažujeme to za vhodné u žádného pacienta, natož u pana prezidenta," dodal Martin Holcát.

 

V posledních měsících se vyrojily spekulace o Zemanově zdravotním stavu a o tom, že se kondice hlavy státu zhoršuje. Stranou nezůstali ani někteří z adeptů na prezidenta.


Mirek Topolánek přímo řekl, že si myslí, že Zeman už další "pětiletku" na Hradě zkrátka nezvládne. Textař Michal Horáček pro změnu utrousil, že Zeman do předvolebních debat nechodí právě kvůli podlomenému zdraví.

 

pez TN.cz