Tereza H.

Rodině Terezy hrozí nebezpečí. Členové kartelu se mohou pomstít

Rodině Terezy hrozí nebezpečí. Členové kartelu se mohou pomstít
Zdroj: YouTube.com

Příbuzní Češky zadržené v Pákistánu mohou být v nebezpečné situaci. Tereza s celníky spolupracuje a neváhala prozradit informace o svých komplicích. "On mě zabije,“ řekla vyděšeně, když vyzradila citlivé informace. V zahraničí není nic neobvyklého, že se drogový gang mstí na rodině a známých. Často neváhají ani vraždit.

Tereza H., kterou zadrželi v Pákistánu může svým jednáním vystavit svoji rodinu velkému nebezpečí. Mezi drogovými gangy a kartely po celém světe není neobvyklé, že se tvrdě mstí. A jaký je lepší důvod pro pomstu, než prozrazení důležitých informací policii? Rodina Terezy H., která spolupracuje s policií v Pákistánu by se proto měla mít na pozoru.

Důvody, kvůli kterým se drogové kartely mstí, jsou různé. Známý je například příběh z Velké Británie, kde se Abdirahman Abukar, Abdirahman Kadir, Ibrahim Mohammed a Amber Olivia se snažili převzít nadvládu nad drogovým trhem v britském Exeteru. Jejich konkurence proto podle BBC zaútočila na Ambera Oliviu. Mladíci se ho okamžitě rozhodli pomstít. Unesli ženu, kterou jednou viděli s gangem. Znásilňovali ji a nutili ji pít vodu ze záchodu.


Také v Mexiku jsou pomsty drogových kartelů na příbuzných běžnou praxí. V červnu například skupina maskovaných mužů vtrhla na narozeniny ve středomexickém městě Tizayuca a začala střílet. Krveprolití nepřežilo 11 dospělých lidí - policisté na místě našli sedm mrtvých mužů a čtyři ženy.

Otřesných případů je mnohem více. Gang povraždil rodinu vojáka, který se podílel na usmrcení mafiánského bosse. Voják při zásahu zemřel. Ani tak zločinci neváhali vtrhnout k němu domů a brutálně usmrtit truchlící matku, bratra, sestru a tetu.

Související obsah

Podle zpravodajského serveru BBC Mexiko v poslední době zaznamenalo prudký nárůst násilných činů kvůli sporům mezi drogovými kartely. Jen v květnu přišlo o život 2186 osob, tedy přibližně 70 lidí denně. Nově se ozbrojenci zaměřili na vyvražďování celých rodin včetně dětí.


Plukovník Jakub Frydrych, ředitel Národní protidrogové centrály (NPC), se však podobné pomsty neobává. V Česku údajně zažil stovky zadržených kurýrů, ale u žádného z nich se na rodině nikdo nemstil. Je ovšem otázka, jestli by české úřady takovou informaci vůbec zveřejnili, aby nešířili paniku.

Policie v Uherském Hradišti odmítla komentovat, jestli plánuje pro rodinu zadržené nějakou ochranu. "To jsou informace, které nepatří médiím," řekl policejní mluvčí.

Pákistánské úřady už se o Terezu H. neperou, tvoří společný vyšetřovací tým:

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz