KLDR

Šéf CIA: Kim může na USA odpálit jadernou raketu během měsíců!

Šéf CIA: Kim může na USA odpálit jadernou raketu během měsíců!
Zdroj: thinkstockphotos.com/ profimedia.cz

Šéf americké služby CIA prohlásil, že KLDR může jaderné rakety vyvinout během několika měsíců. CIA podle Mika Pompea pečlivě zkoumá severokorejský jaderný program, který děsí celý svět.

"Mluvili jsme o tom, že bude (Kim Čong-un - pozn. red.) schopen zasáhnout Spojené státy jadernou zbraní v následujících několika měsících," uvedl šéf americké zpravodajské služby Mike Pompeo v rozhovoru pro britskou BBC.

Zároveň šéf CIA zdůraznil, že se prezidentovi Donaldu Trumpovi snaží nabídnout co nejvíce diplomatických řešení. Hrozbu ze Severní Koreje údajně zpravodajská služba řeší s "vážností a pokrokem, kterého dosud nebylo dosaženo".

Spojené státy podle Pompea vykonali skvělou práci, aby na nebezpečí upozornili. "Myslím, že i naši partneři, kteří jsou také Severní Koreou ohroženi, pochopili, že nebezpečí představuje především Kim Čong-un," dodal Pompeo.

Související obsah

Už dříve šéf CIA prohlásil, že dalším logickým krokem severokorejského vůdce by bylo rozvinout arzenál zbraní, které by ohrožovaly Spojené státy. Zároveň podle něj pracuje na tom, aby měl kapacitu pro několik současných odpalů.

V rozhovoru došlo i na další témata. Šéf CIA mimo jiné prohlásil, že Čína podle něj představuje stejné nebezpečí jako Rusko. Sdělil také, že ruský vliv v USA stále neslábne, východní velmoc se podle něj pokusí narušit listopadové volby do Kongresu.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz