Domácí

Jaký levný tarif pořídit babičce a dědovi? VELKÉ SROVNÁNÍ

Jaký levný tarif pořídit babičce a dědovi? VELKÉ SROVNÁNÍ
Zdroj: Jindřich Kodíček

Chystáte se své babičce nebo dědečkovi pořídit tarif na míru, který vyhovuje přesně jejich potřebám a zároveň bude nejvýhodnější? Český telekomunikační úřad srovnal ceny operátorů. Senioři a zdravotně postižení mohou dosáhnout slevy až několik set korun.

V České republice existuje povinnost osobám se zvláštními sociálními potřebami poskytnout cenové plány se slevou. Tato povinnost byla uložena společnosti O2 a handicapovaní mohou získat cenové zvýhodnění 200 Kč na úhradu ceny vybraných tarifů.

Mimo zákonnou povinnost pak nabízejí někteří mobilní operátoři speciální tarify pro znevýhodněné skupiny. Mobilní operátoři T-Mobile a Vodafone nabízejí tarify pro zdravotně postižené i pro seniory.

Na českém trhu působí také virtuální operátor SeniorTel, který se zaměřuje výhradně na seniory. Pro srovnání cen tarifů pro seniory se podívejte do následující tabulky.

U zdravotně postižených vzniká nárok na příspěvek ve výši 200 Kč držitelům průkazů ZTP/P a ZTP z důvodu úplné nebo praktické hluchoty, osobám závislým na pomoci jiné osoby nebo osobám, které vychovávají nebo pečují o nezletilé osoby, které splňují předchozí podmínky. Zvýhodnění jednotlivých operátorů pro zdravotně postižené si prohlédněte v následující tabulce.

 

kik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Fiala navrhne Michala Koudelku na šéfa BIS

Premiér Petr Fiala (ODS) navrhne Michala Koudelku na šéfa Bezpečnostně informační služby. Sněmovní bezpečnostní výbor návrh projedná 3. února. Koudelka zastával funkci ředitele BIS už v letech 2016 – 2021.

Píše se na Deník.cz