Smrt v autě

Vysílala živě, jak její malá sestra umírá, teď dostala trest

Vysílala živě, jak její malá sestra umírá, teď dostala trest
Zdroj: Profimedia

Na šest roků a čtyři měsíce poslal tento týden za mříže soud v kalifornském městě Merced osmnáctiletou Obdulii Sanchezovou. Mladá dívka vloni pod vlivem alkoholu způsobila dopravní nehodu, při níž zahynula její mladší sestra. Vše vysílala živě na internetu a místo pomoci sestře se víc zajímala o svůj přenos na instagramu. Žalobce pro ni chtěl 12 let.

Video z loňského léta obletělo svět. Obdulia vysílala živě přes sociální síť Instagram, jak se svou čtrnáctiletou sestrou Jacqueline a její kamarádkou jede v autě. U města Los Banos ztratila kontrolu nad vozem, sjela ze silnice, přičemž se auto převrátilo na střechu.

Místo pomoci zraněné sestře Obdulia běžela pro svůj telefon, který vyletěl z auta, a dál vysílala. Divákům ukazovala, jak její sestra umírá. "Zabila jsem svoji sestru. Vím, že půjdu do vězení na doživotí. Rozumím tomu, ale je mi to jedno. Promiň, zlato," říká na videu Obdulia.

U soudu tvrdila, že ji smrt sestry hrozně mrzí a stále dokola se jí přehrává v hlavě. "Cítím se jako úplný idiot. Proč si bůh vybral mě, abych byla starší sestra? Ten úkol jsem nezvládla. Když vidím obličej mojí mámy, vím, že mě nesnáší. Já bych se také nesnášela. Jsem pro mé rodiče takové zklamání," řekla Sanchezová.

"Je mi to tak líto. Kdybych si s ní mohla vyměnit místo, tak to hned udělám. Moje nezodpovědnost zabila mojí sestru. Byla jsem hloupá, nedospělá a nezodpovědná," sypala si u soudu popel na hlavu osmnáctiletá dívka.

Upozorňujeme, že video není vhodné pro citlivé povahy!

Žalobce pro ni chtěl za tři trestné činy - řízení pod vlivem návykových látek, zabití člověka při dopravní nehodě a ohrožení dítěte - dvanáctileté vězení. Státní zástupce Thomas Min u soudu argumentoval tím, že z videa i z následného volání na tísňovou linku bylo patrné, že dívka myslela jen na sebe a stav její sestry jí byl ukradený. Kromě alkoholu se podle Mina našly v její krvi také stopy marihuany a kokainu.

Podle listu Merced Sun-Star advokát obžalované dívky Ramnik Samrao chtěl pro dívku jen podmínku. Za to se přimlouvala i její rodina. Samrao argumentoval tím, že Sanchezová měla těžké dětství, v 11 letech byla rodinným přítelem sexuálně zneužitá, ve třinácti ji pak měl unést 46letý muž, který ji sexuálně napadl a nutil ji brát drogy a pít alkohol. Od té chvíle si měla Sanchezová vypěstovat na drogách a alkoholu závislost, s níž se ještě jako mladistvá léčila na odvykačce.

Související obsah

Soudce Hansen při odůvodnění rozsudku uvedl, že podmínka i maximální trest jsou v takovémto případě velmi výjimečným trestem. Dívku odsoudil k trestu 6 let a 4 měsíců ve vězení. Pokud se bude dobře chovat, může být na podmínku propuštěna 21. září 2020.

Jen pár dní před touto nehodou sdíleli lidé z celého světa podobné video také z českých silnic. Tragickou nehodu vysílala živě mladá dívka, která s kamarádkou nabourala u Obrnic na Mostecku. Nehodu přežila, její kamarádka zemřela. Více o nehodě ZDE.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz