Střepiny

Střepiny 18. 2. 2018

Těžké návraty českých matek do zaměstnání. Proč jim nefandí stát ani zaměstnavatelé? Zlatá Ester Ledecká! Proč ji kdysi nechtěli v lyžařské ani snowboardové akademii a kolik rodina investovala do jejího sportování? A svět videoher, ve kterém se točí miliardy a kde mají své místo i česká vývojářská studia.

Téměř šedesát procent českých matek končí po mateřské dovolené na úřadu práce. Zkušenosti matek, které se snaží po mateřské či rodičovské dovolené vrátit do práce, jsou často příběhy dlouhého hledání.

 
Každá medaile z olympiády je cenná, ale včerejší zlatá Ester Ledecké v superobřím slalomu udělala obrovský dojem. Svým vítězstvím na vypůjčených lyžích okouzlila dvaadvacetilá češka celý sportovní svět.

 
Svět videoher. Točí se v něm miliardy korun a své výsadní místo v něm mají i Češi, a to zejména vývojářská studia. Poslední český počin "Kingdome Come: Deliverance" zvedl obrovskou vlnu nadšení ve všech koutech zeměkoule a co se týče prodejů v největším internetovém obchodě s hrami trhá rekordy. Na miliony si ale můžou přijít i sami hráči. 

Archiv Střepin najdete ZDE.

 
 

frm, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz