Zahraničí

Lék na nízké libido! Hormon polibku zapaluje sexuální touhu

Lék na nízké libido! Hormon polibku zapaluje sexuální touhu
Zdroj: Profimedia

Italští vědci oznámili významný objev. Hormon kisspeptin, který byl spojován s pubertou, má vliv na ženský orgasmus a mohl by pomáhat ženám s nízkým sexuálním libidem.

Studie na toto téma probíhaly zatím jen u myší. Kisspeptinu byl přidělen status Ihormonu polibku". Některé výzkumy totiž naznačují, že by mohl aktivovat neuronové spoje, které souvisejí se sexuálním vzrušením. A to tím, že působí na hypothalamus a stimuluje produkci hormonů ovlivňujících pohlavní reprodukci. Napsal o tom deník Daily Mail.

Vědecký výzkum ukázal, že je tento hormon schopen zapalovat sexuální touhu, údajně i snižovat úzkost. Podle mezinárodního týmu vědců v čele s Julií Bakkerovou z univerzity v Belgii výzkum teoreticky otevírá perspektivy pro vývoj léků pro ženy, které trpí poruchou snížené sexuální touhy. Tyto ženy jsou léčeny testosteronem, ten má ale vedlejší účinky.

"Dnes nemáme k dispozici účinnou léčbu pro ženy trpící sníženou sexuální touhou," řekla profesorka Bakkerová. "Objev týkající se toho, že kisspeptin kontroluje jak přitažlivost ve vztahu k druhému pohlaví, tak sexuální touhu, otevírá nadějné možnosti pro vývoj léků na sníženou sexuální touhu," dodává.

Související obsah

Vědci zkoumali mozek několika myší ženského pohlaví. Objevili, že kisspeptin stimuluje přitažlivost pro druhé pohlaví a sexualitu. Především si všimli, že feromony - látky vytvářené tělem a šířeny za účelem komunikace v rámci jednoho druhu, které vylučují hlodavci mužského pohlaví, aktivují kisspeptin.


Kisspeptin zároveň podává tento signál i buňkám, které produkují oxid dusnatý spojovaný se sexuálním chováním. V podstatě vědci lépe objasnili, jak mozek luští signály pocházející z vnějšího světa a přeměňuje je v chování. U mnohých zvířat je sexuální chování naprogramováno tak, že se aktivuje zároveň s ovulací, aby byla zajištěna co nejvyšší pravděpodobnost oplodnění, a tedy zachování druhu.


ČTĚTE TAKÉ:

Antikoncepce a (ne)chuť k sexu – pravda nebo mýtus?
Jak povzbudit CHUŤ NA SEX? Vsaďte na meloun a mandle!

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz