Roman Janoušek

Lékaři posoudí Janouškův stav, mají týden. Žádá o prominutí trestu

Už jen týden zbývá znalcům z fakultní nemocnice v Olomouci k vyhotovení posudku o zdravotním stavu lobbisty Romana Janouška. Ten žádá o prominutí zbytku trestu, který si má odpykat za sražení ženy autem pod vlivem alkoholu. Z původních čtyř a půl roku vězení si odseděl asi rok a půl a už několikrát mu byl trest dočasně přerušen.

"Myslím si, že se stalo něco divnýho. Až to budu vědět, tak vám to řeknu, jo? Děkuju," prohlašoval Janoušek po nehodě. "Něco divnýho" se tak kolem Romana Janouška děje už od března 2012. Teď, po téměř šesti letech, má nechvalně proslulý lobbista velkou naději, že se jeho patálie chýlí ke konci.

Soud, který mu může prominout zbytek trestu, je za dveřmi. Čeká se jen na lékaře a ti mají čas do konce února. "Předseda senátu zadal znaleckému ústavu v Olomouci, aby posoudil zdravotní stav pana Janouška a poté bude moci rozhodnout," řekla mluvčí soudu Markéta Puci.

Za úmyslné sražení ženy pod vlivem alkoholu dostal Janoušek čtyři a půl roku vězení, opakovaně se kvůli údajným zdravotním problémům po operaci hlavy dostává na svobodu. Naposledy se měl vrátit za mříže koncem listopadu, to se ale nestalo.

"Zdravotní stav odsouzeného se nevyvíjí příznivě ve smyslu toho, aby tento mohl v dohledné době výkon trestu odnětí svobody znovu nastoupit," uvedl krajský soud v Brně v listopadovém usnesení. Janoušek, který už je oficiálním invalidou, zažádal o prominutí zbytku trestu.

Související obsah

I když je zrovna mimo věznici, na veřejnosti se poslední roky prakticky neukazuje. Všechen čas údajně tráví ve své vile v pražském Podolí. Vidět ho tam je ale také velké umění. Občas se za oknem mihne záclona, občas k domu přijede někdo s taškami. O pozornost lobbista už dost dlouho nestojí.

Jak se Roman Janoušek má, jsme se nedozvěděli ani od jeho právníka, nepodařilo se nám ho kontaktovat. "Bohužel pan doktor už není v kanceláři, ale vyřídím mu vzkaz, že jste volal," sdělila pouze zřejmě jeho sekretářka.

Dny strávené na svobodě se Janouškovi do trestu nepočítají. Kdyby u soudu neuspěl, musí si zbytek odsedět. Přitom nebýt jeho zdravotních problémů, už mohl být na podmínku na svobodě.

Ondřej Špalek/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz