Zajímavosti

TAJEMNÉ ČESKO: Navštívili jsme nejstrašidelnější les u nás! VIDEO

Nedaleko Českých Budějovic se nachází tajemný les, který budí hrůzu. Podle některých se jedná o nejstrašidelnější les v České republice. Řeč je o Branišovském lese, nebo také lese Bor, a zmiňované prvenství nemá tak úplně neprávem.

O lese koluje spousta legend, pověr a pověstí. Navíc v něm podle historických záznamů došlo i k několika vraždám a sebevraždám. "Jde o příměstský les, takže je to místo, které je velice živé," vysvětluje náš průvodce po lese Ondřej Bezouška z Paranormal týmu.

Podle legend se v noci v lese zjevuje tajemná postava zdejšího ducha ochránce. Měla by to být bytost v klobouku s dlouhým kabátem a rudě svítícíma očima. "Předtím, než se objeví, dojde k výraznému poklesu teploty a údajně máte ještě slyšet zvuk flétny," popisuje Ondřej Bezouška, který se výzkumu paranormálních jevů věnuje již pět let.

To ale není zdaleka všechno. V lese najdeme i takzvaný strom oběšenců. Někteří lidé sice tvrdí, že tento strom už v lese nestojí, jiní vás k němu ale spolehlivě zavedou. Jaká je skutečná pravda, neví dnes již nejspíš nikdo. Podle legendy se na něm měly oběsit již stovky lidí, jaká je ale skutečnost, neví nikdo.

Jisté však je, že v lese strom, na kterém dobrovolně zemřel víc než jeden člověk, existuje: "V branišovském Hotelu Praha je z 20. let 20. století informace, že tam bydlel novomanželský pár, který byl druhý den po svatbě nalezen právě zde v lese oběšen na jednom stromě," vypráví tragickou příhodu Bezouška. Tato událost byla popsána i v místním dobovém tisku.

Související obsah

Někteří lidé se do lesa bojí chodit i za dne. Říká se, že nezřídka je možné zaslechnout kroky, i když jste široko daleko úplně sami. Podle některých za to mohou duchové lidí, kteří se zde před stovkami let utopili v bažinách. Smrt zde také měli najít vojáci, kteří zde za socialismu sídlili. Během cvičení se jich tu mělo několik za podivných okolností postřílet navzájem. Les tak láká záhadology a výzkumníky paranormálních jevů.

Podle Ondřeje Bezoušky v lese dochází k nevysvětlitelným energetickým anomáliím, které lze pozorovat na měřiči elektromagnetického pole: "Jsme v lese, kde nevedou žádné dráty a není tu ani žádná mobilní anténa. Přístroj, se kterým jsme měřili, byl kalibrován právě na tyto anomálie a ač jsme s ním měřili v centru Českých Budějovic, kde nevykazoval žádnou takovouto abnormalitu v elektromagnetickém poli, tak zde se občas tyto abnormality vyskytují a někdy ve velice zajímavých načasováních, které mohou indikovat možné odpovědi na některé otázky, když je pokládáte," popisuje závěry pozorování Bezouška.

Související obsah

Jaká je skutečná pravda a zdali v lese Bor opravdu straší, vám na sto procent asi nikdo nepoví. Můžete ho však navštívit sami a udělat si vlastní názor, les se nachází jen zhruba kilometr jihozápadně od českobudějovického sídliště Máj.

TN.cz/Jakub Deml
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz