Modrá velryba

Modrá velryba je zpátky! 12letou dívenku našli oběšenou ve stodole

Modrá velryba je zpátky! 12letou dívenku našli oběšenou ve stodole
Zdroj: VK

Modrá velryba je nejspíš znovu zpátky! Její poslední obětí je podle policie 12letá Anastasia Kysluková z Ukrajiny. Její prarodiče ji našli oběšenou ve stodole.

Teprve 12letá dívka se podle policie účastnila sebevražedné hry s názvem Modrá velryba, píše Daily Mail. Lidé, kteří se do otřesné hry zapojí, musí během 50 dní plnit šílené úkoly, které jim zadává organizátor. Patří mezi ně sebepoškozování, sledování děsivých videí či buzení se uprostřed noci. Vše vrcholí 50. den, kdy jsou účastníci vyzváni k sebevraždě.

A to se podle policie stalo i v případě Anastasie. Dívku našli mrtvou ve stodole ve vesnici Rudka v západní Ukrajině, kde žila se svými prarodiči. "Hodinu před sebevraždou sledovala dívka na internetu videa, na kterých se lidé věšeli. Zajímala se také o to, jak co nejlépe udělat smyčku," popsala policejní mluvčí Inna Glegová.

Smrt mladičké dívky všemi otřásla. Její matka s ní nežila, pracovala v Polsku, aby vydělala peníze a mohla dceři zaplatit dobré školy. Jako žákyně prý byla Anastasie výborná – studovala angličtinu, němčinu a polštinu a toužila stát se překladatelkou. V nejbližší době se měla přestěhovat za matkou.

Související obsah

Nikomu proto nejde do hlavy, proč se rozhodla pro sebevraždu. Byla oblíbená a měla spoustu kamarádů. "Den předtím se mě ještě přes internet ptala, jaký máme domácí úkol," popsal jeden z nich. "Strašně se těšila na léto. Snila o tom, že s mámou pojede k moři. Moře milovala," řekl další spolužák. Policie i nadále pokračuje ve vyšetřování.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz