Hra

Nová sebevražedná hra se šíří internetem. Objevila se i v Česku!

Nová sebevražedná hra se šíří internetem. Objevila se i v Česku!
Zdroj: Getty Images

Nástupce internetové "hry" Modrá velryba, kdy plnění jednotlivých úkolů vedlo až k údajným sebevraždám školáků, na sebe nenechal dlouho čekat. Hra vyzývá své uživatele, aby se se svými problémy obrátili na animovanou postavu Momo. Od té pak převážně školáci dostávají přes WhatsApp násilné zprávy.

Tato "zábava" už údajně stála život dvanáctiletou dívku z Brazílie. Zatím se však jedná pouze o spekulace, nebyla potvrzena žádná spojitost mezi její smrtí a hraním této hry.

Otcem postavičky je japonský umělec Midori Mayashi. Přestože Momo byla vytvořena s uměleckými úmysly, hororovou postavičku využili uživatelé, kteří se jejím prostřednictvím snaží šířit strach ve virutálním prostředí.

Související obsah

Podle Oddělení vyšetřování trestných činů v mexickém státě Tabasco, začala "hra" ve facebookové skupině, jejíž členové byli vyzváni ke komunikaci s neznámým číslem. Někteří uživatelé tvrdí, že Momo reagovala násilnými obrázky. Hráči jsou prý ohrožení, pokud se odmítají řídit příkazy, které jim na WhatsApp přijdou.

Challenge je pravděpodobně návnada, kterou používají zločinci, aby se dostali k osobním údajům uživatelů a jejich následnému vydírání. Za Momo se s největší pravděpodobností nevydává jediný člověk, ale "hra" je vázaná nejméně na tři telefonní čísla z Japonska, Kolumbie a Mexika. O této skutečnosti informoval deník Sun.

Související obsah

"Pokud budete svědky, že děti tuto aktivitu vyhledávájí, vysvětlete jim možná rizika hraní podobných her. Důrazně doporučujeme na podobné výzvy nereagovat a kontakty nebo zprávy blokovat," apeluje facebooková stránka Seznam se bezpečně na rodinné příslušníky a kamarády potenciálních obětí.

České děti o nebezpečné "hře" Momo vědí. Před možnými následky se varují na sociálních sítích. Policie ale zatím žádný incident spojený s Momo neeviduje. "Zatím jsme výskyt této "hry v České republice nezaznamenali," uvedla mluvčí policejního prezidia Ivana Nguyenová.

Reportáž TV Nova o Modré velrybě: 

ČTĚTE TAKÉ:

Nejvyšší čas promluvit si s dětmi o nástrahách SOCIÁLNÍCH SÍTÍ!
Nebezpečná "Modrá velryba" dorazila k nám: Proč láká a jak odolat?

kč, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz