Kultura

Rozpadli se kvůli němu slavní Oasis, teď zahraje v Praze

Rozpadli se kvůli němu slavní Oasis, teď zahraje v Praze
Zdroj: Profimedia

Se svým bratrem Liamem dlouho vedli hitparádám s kapelou Oasis. Po rozpadu této velkokapely se vydal na sólovou dráhu. Řeč je o Noelu Gallagherovi, který zahraje v polovině dubna v Praze!

Příběh kapely Oasis je známý. Dlouhodobí lídři britpopu okupovali čela žebříčků po celém světě, zároveň ale přitahovali pozornost díky častým rozepřím v kapele. Bratři Gallagherové pravidelně plnili titulky britského bulvárního tisku. Vše vyvrcholilo v roce 2009, kdy jen pár minut před koncertem v Paříži Noel po prudké hádce s bratrem oznámil, že v kapele končí.

Slavní Oasis se rozpadli a Noel se vydal na sólovou dráhu se svým projektem “Noel Gallagher's High Flying Birds”. A právě s ním teď míří do Prahy, 14. dubna se představí fanouškům ve Velkém sále pražské Lucerny.

Související obsah

Noel Gallagher, celým jménem Noel Thomas David Gallagher, se narodil 29. května 1967 v anglickém Manchesteru. Na kytaru začal hrát ve svých třinácti letech. Původně pracoval jako bedňák místní manchesterské kapely, později se ale přidal ke svému bratrovi, který založil skupinu The Rain, později Oasis. Tam se Noel stal kytaristou a skladatelem. V polovině 90. let byli Oasis považováni za největší hudební uskupení na světě.

TN.cz/Jakub Deml
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz