Bydlení

Skvělý nápad! Odpad z kanálů v Amsterdamu recyklují na nábytek

Skvělý nápad! Odpad z kanálů v Amsterdamu recyklují na nábytek
Zdroj: facebook

Firmy v Amsterdamu se spojily a začaly společnými silami čistit nizozemskou metropoli. Z plastu, který vyloví z místních vod, vyrábí krásný nábytek.

Svět je znečistěný plastem a mnozí lidé se proti tomu snaží bojovat. Velkým problémem jsou znečistěné oceány, ve kterých plast zabíjí mořské živočichy, kteří si ho často pletou s potravou. Právě na plasty ve vodách se zaměřil Marius Smit z firmy Plastic Whale (plastová velryba). Jeho společnost loví odpadky z vodních kanálů Amsterdamu.

Vyvstala ale otázka, jak plast využít. Firma se spojila se společnostmi LAMA Concept a Vepa, které nyní z odpadků vyrábí kancelářský nábytek. Stoly, židle, lampy. "Využíváme PET lahve. Také recyklujeme železo, ze kterého nábytek vzniká," řekl Janwillem de Kam, podle kterého chce brzy firma využívat i plast z dalších lokalit.

Související obsah

Pokud budou chtít majitelé v budoucnu opotřebovaný nábytek vrátit, na smetišti neskončí. Mohou ho přivést zpět a dokonce dostanou zpátky část peněz. Firma Vepa ho zrenovuje, aby mohl složit ještě řadu let.
 

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Bydlení

Důležité Události

Píše se na Deník.cz