Stephen Hawking

Stephen Hawking: Posmrtný život, konec lidstva a další jeho moudra

Stephen Hawking: Posmrtný život, konec lidstva a další jeho moudra
Stephen Hawking | Zdroj: Oficiální zdroj

Svět zasáhla zpráva o smrti britského fyzika Stephena Hawkinga. Hawking navzdory své nemoci celý život pracoval na teoriích o fungování a původu vesmíru. Za svůj život obdržel desítky prestižních vědeckých ocenění. Lidé neobdivovali jen jeho pracovní úspěchy. Hojně sdíleli jeho citáty, kterými se zapsal do srdcí mnohých fanoušků.

Stephen Hawking kdysi psal v souvislosti se vznikem a fungováním vesmíru o "mysli Boha". Jak se později ukázalo, myslel to pouze jako metaforu. V posmrtný život nevěřil.

"Na mozek se dívám jako na počítač, který přestane fungovat, když se porouchá některá z jeho součástek. A pro rozbité počítače neexistuje žádné nebe ani posmrtný život. Je to pohádka pro lidi, kteří se bojí temnoty," řekl dříve Hawking v rozhovoru, který poskytl britskému deníku Guardian.

V citaci se ukrývá jeden z citátů, který patří mezi nejznámější: "Posmrtný život je pohádka pro ty, kteří se bojí tmy". Některá Hawkingova slova pronikla také do Oxfordského slovníku citátů. Podívejte se na ty nejznámější.


1) "Za prvé, dívejte se nahoru na hvězdy, a ne dolů na nohy. Za druhé, nikdy nepřestaňte pracovat. Práce vám dává smysl a život je bez ní prázdný. Za třetí, pokud budete mít štěstí a najdete lásku, pamatujte, že je tam, a nikdy ji nezahoďte."


2)"Inteligence je schopnost přizpůsobit se změně."

3) "Největším nepřítelem vědění není ignorance, je to iluze vědění."


4) "Ať se zdá život jakkoliv těžký, vždy existuje něco, co můžete dělat a uspět v tom."


5) "Stinná stránka toho, že jsem celebrita, je, že nemůžu jít nikam, aniž by mě někdo poznal. Nestačí, abych si nasadil tmavé brýle a paruku. Vozíček mě vždycky prozradí."


6) "Pokud si stále stěžujete a jste naštvaní, lidé na vás nebudou mít čas."


7) "Všiml jsem si, že lidé, kteří tvrdí, že vše je předurčeno a my na tom nic nemůžeme změnit, se rozhlíží před tím, než přejdou ulici."


8) "Až si příště bude někdo stěžovat, že jste udělali chybu, tak mu řekněte, že je to možná dobře. Protože bez nedokonalostí a chyb bych neexistoval ani já ani vy."


9) "Agresivita, největší zlozvyk lidstva, zničí civilizaci."


10) "Život by byl tragédií, kdyby nebyl vtipný."

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz