Stephen Hawking

Splnili poslední Hawkingovo přání! Tisíce lidí to rozplakalo

Splnili poslední Hawkingovo přání! Tisíce lidí to rozplakalo
Zdroj: Profimedia

Krásné poslední přání světoznámého vědce Stephena Hawkinga se podařilo splnit jedné z charit v univerzitním města Cambridge. Hawking si přál, aby byl z jeho úspor zaplacen oběd pro lidi bez domova. Charita FoodCycle Cambridge tak v sobotu nakrmila zhruba padesátku bezdomovců.

Zatímco se v sobotu tisíce lidí loučily v Cambridgi s jedním z nejgeniálnějších mozků naší doby, pro zhruba padesát bezdomovců si jeho rodina společně s charitou FoodCycle Cambridge připravila krásné překvapení.

"Kontaktovala nás Lucy Hawkingová (dcera Stephena) a zmínila, že by rodina chtěla poskytnout dar, takže zatímco bude probíhat pohřeb, lidé si budou moci sednout k teplému jídlu na Stephena," řekla listu The Sun regionální manažerka charity Alex Collisová.

"Byl to ten druh gesta, který podle mě dobře ukazoval, jak profesor Hawking soucítil s lidmi, kteří prožívají těžké časy," dodala Collisová. Na stolech tak obdarovaní našli kartičku s textem "Dnešní oběd je dárek od Stephena".

Gesto Stephena Hawkinga a jeho rodiny dohnalo lidi k slzám. "Brečím. Nikdy nebudeme mít takové štěstí, abychom měli někoho, jako byl on. Byl skutečně jedinečný," napsal na twitter jeden z diskutujících.

"Nemám slov. Jaký nádherný dárek od muže, který celý život sdílel svůj neuvěřitelný intelekt a lidství se světem," dodal další.

Související obsah

Ve stejnou dobu se v místním kostele na soukromém obřadu loučilo s Hawkingem zhruba 500 pozvaných hostů. Mezi nimi nechyběl ani herec Eddie Redmayne, který slavného fyzika hrál v životopisném filmu Teorie všeho z roku 2014.

Cestu, kterou projíždělo auto s rakví, lemovaly davy přihlížejících. Zvony katedrály se rozezněly celkem 76krát, protože Stephen Hawking zemřel 14. března ve věku 76 let.

Reportáž Televizních novin o úmrtí Stephena Hawkinga:


ČTĚTE TAKÉ:

Inspirující seznam: 5 nejbohatších sympaťáků světa se zlatým srdcem
TEST: Jsi lhostejná k tomu, co se děje kolem tebe?

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz